05.05.2024
17:30

Osób online 1223

Liverpool pokonuje 2:0 Smoki

Liverpool zwyciężył w dzisiejszym meczu z FC Porto 2:0 i z kompletem punktów po pięciu meczach zdecydowanie lideruje stawce w grupie B Champions League.

Podopieczni Kloppa otworzyli wynik rywalizacji w 52. minucie, kiedy efektownym strzałem z dystansu popisał się Thiago. Hiszpański pomocnik zdecydował się na kąśliwe uderzenie z 25 metrów i Diogo Costa był zmuszony wyciągnąć piłkę z siatki. W 70. minucie asystę Hendersona wykorzystał Mohamed Salah, który przypieczętował triumf the Reds.

Na pierwszą groźną okazję pod jakąkolwiek bramką czekaliśmy do 12. minuty, gdzie piłkarze FC Porto wyszli ze szybką kontrą po fatalnym błędzie Ibrahimy Konaté na środku boiska. Kostas Tsimikas wykazał się dużą odwagą wchodząc w nogi Otavio, dzięki czemu pierwszy dopadł do piłki i zatrzymał strzał napastnika gości.

Przez następny kwadrans gry zawodnicy Liverpoolu usiłowali przejąć kontrolę nad meczem. Kilka razy wysokim pressingiem zmuszali rywali do popełniania błędów pod własnym polem karnym.

The Reds strzelili nawet gola w 38. minucie, kiedy Sadio Mané otrzymał świetne podanie od Thiago i z bliskiej odległości pokonał golkipera Smoków, jednak po interwencji VAR-u, arbiter wskazał minimalnego spalonego Senegalczyka.

Siedem minut po rozpoczęciu drugiej połowy Thiago otworzył wynik spotkania piekielnym strzałem nie do obrony z dalszej odległości. Piłka zanim trafiła w dolny róg bramki przeleciała pomiędzy nogami obrońców. To był prawdziwy majstersztyk w wykonaniu Hiszpana.

W 70. minucie błysk geniuszu Salaha pozwolił Liverpoolowi wyjść na dwubramkowe prowadzenie. Egipcjanin wraz z Hendersonem rozmontował defensywę Porto i błyskotliwym strzałem w krótki róg zaskoczył między słupkami Diego Costę.

Cztery minuty później arbiter podjął błędna decyzję o podyktowaniu rzutu karnego dla Liverpoolu po faulu na Origim. Po chwili VAR poprawił decyzję arbitra i zamiast jedenastki oglądaliśmy rzut wolny zza pola karnego.

Ostatni kwadrans spotkania przebiegał w dość spokojnym tempie i z dala od bramki Liverpoolu. Podopieczni Jürgena Kloppa zachowali kolejne czyste konto i trzy punkty.

Bramki: Thiago 52', Mohamed Salah 70'

Liverpool: Alisson - Williams, Matip, Konaté, Tsimikas (64' Robertson) - Oxlade-Chamberlain (82' Milner), Morton, Thiago (63' Henderson) - Salah (72' Fabinho), Minamino, Mané (72' Origi)

Porto: D. Costa - Mário, Pepe (25' Cardoso), Mbemba, Sanusi - Otávio, Uribe (78' Grujić), Oliveira (64' Vitinha), Díaz - Evanilson (77' Martinez), Teremi (64' Conceicao)

Komentarze (88)

użytkownik zablokowany 24.11.2021 21:47 #
Na razie nie mamy pomocy, Thiago jeszcze parę zagrań pokazał, ale Ox z Mortonem słabiutko, sam nie wiem co gorsze, nasza gra czy smęciarski komentarz Polsatowych chłopaków kibiców LFC zresztą.
użytkownik zablokowany 24.11.2021 21:48 #
Klika1892 24.11.2021 22:14 #
Z tego co czytałem jesteśmy nim ponoć mocno zainteresowani i mowa o transferze w styczniu. Oby to była prawda bo gość ma papiery na dobre granie.
AquerdationLFC 24.11.2021 21:48 #
Ojej, trudny mecz do oglądania.
Jeżeli Minamino chcę czy chciał coś pokazać Kloppowi w tym meczu no to niestety, ale nie pokazał.
Pomoc baardzo kiepsko, noale niczego się nie spodziewam po Mortonie xD
elefce96 24.11.2021 21:50 #
Minamino musi zagrać kilka meczów z rzędu, żeby złapać prawdziwą formę. Do czasu, aż nie będzie grał regularniej to nie można mieć do niego pretensji o to, że nie nie strzela co mecz. Po za tym Salah jest dziś bardziej irytujący, a nasza pomoc żyje własnym życiem.
AquerdationLFC 24.11.2021 21:51 #
Salah jest irytujący, co zresztą napisałem w poprzednim komentarzu.

Od Minamino nie oczekuje goli, ale przyjęcia czy wystartowania do pressingu, czego nie ma.
Radbug 24.11.2021 21:54 #
Gra trochę nie na swojej pozycji, bo praktycznie na środku ataku. Mimo to dobrze pokazuje się do prostopadłych piłek. Racja, ze podaje dość niedokładnie, ale w sytuacjach się znajduje.
Redzik90 24.11.2021 21:48 #
Śmiechu VARte 🐷
MG75 24.11.2021 21:51 #
Na Var wzięli chyba ludków z meczu z Evertonem sprzed roku.
MG75 24.11.2021 21:49 #
Nastawienie do meczu proporcjonalne do ciężaru gatunkowego, brakuje koncentracji.
Widac, że mecz grany dla kasy.
Thiago na plus, irytuje brak koncentracji w zespole.
cezarkop 24.11.2021 21:50 #
Nic mądrego nie da się napisać po tej połowie. Powinniśmy że dwie bramki już dostać, spalony był a Japończyk to powinien przejść do Wieczystej, płacą podobnie i poziom w sam raz dla niego. Plus dla Oxa, lepiej gra w defensywie niż na rozegraniu.
Zalewsky 24.11.2021 21:51 #
Najważniejsze, aby zachować czyste konto i skończyć mecz bez niepotrzebnych urazów. Największego rzeźnika (Pepe) na szczęście nie ma na boisku.
LiveTom 24.11.2021 21:55 #
adamne 24.11.2021 21:56 #
Uważam że Jurgen dobrze zbalansował skład na ten mecz. Kilku zmienników dostało szansę a wciąż jest to zespół który może wygrać ten mecz. 1-2 rezerwowych więcej i Porto by nas zajechało.
unnamed 24.11.2021 21:56 #