player
LIV
Liverpool
FA Cup
06.02.2022
13:00
CAR
Cardiff City
 
Osób online 516

JK: Podejdziemy do derbów jak do normalnego meczu


Menadżer The Reds we wtorek odpowiadał na pytania dziennikarzy w AXA Training Centre na konferencji prasowej, poprzedzającej 239. derby Merseyside.

Poniżej przedstawiamy najważniejsze tematy poruszone podczas tego spotkania...

O tym, jak bardzo derby Merseyside będą różnić się od trzech poprzednich meczów The Reds:

– Wszyscy wiemy, że wokół derbów tworzy się specyficzna otoczka. Ale przede wszystkim jest to mecz piłki nożnej i właśnie tak chcemy do niego podejść. To w zasadzie tyle. Wiemy, czego chcą nasi kibice. Myślę, że nie jesteśmy podejrzewani o nierozumienie duszy fanów i staramy się spełniać ich życzenia, a jeśli tego pragną, mogą skupiać większą uwagę na meczach derbowych. Jednak z naszego punktu widzenia, to mecz, do którego musimy podejść jak do każdego innego.

Na temat dodatkowego dnia przygotowań do meczu:

– Dodatkowy dzień zazwyczaj pomaga. Kiedy mamy o dzień za mało, to szczerze mówiąc, jest on odczuwalny. Tak już jest. Wtedy przeznaczamy ten dzień na regenerację. Tak naprawdę to drugi dzień regeneracji jest dla chłopaków najważniejszy – nie chodzi tylko o nią, można robić pewne rzeczy, ale trudno jest trenować porządnie, a potem znowu grać. To daje ogromną różnicę, więc zobaczymy.

O siódmym miejscu Mohameda Salaha w plebiscycie Złotej Piłki 2021:

– Tak, szczerze mówiąc byłem zaskoczony co do jego pozycji, ale to nie zależy ode mnie. Wydaje mi się, że gdzieś widziałem głosowanie – Złota Piłka to wybór dziennikarzy? W takim razie nie musicie mnie o to pytać, to wasza sprawka. Tak to już jest. To wy jesteście dziennikarzami, jeśli uważacie, że powinien być na wyższym miejscu, to musicie przekonać swoich kolegów. Nie jestem do końca pewny jak to wygląda. Uważam, że można ją wręczyć Lionelowi Messiemu za całokształt kariery, za to, jakim jest piłkarzem i tego typu rzeczy. Jeśli jednak tym razem nie została przyznana Robertowi Lewandowskiemu, to trudno jest zdobyć ją w ogóle. Tak, Mo zdecydowanie powinien znaleźć się wyżej, ale to wszystko co mogę powiedzieć.

O tym, czy dotychczasowa forma ma znaczenie w derbach Merseyside:

– Myślę, że dotychczasowa forma zawsze ma znaczenie, zwłaszcza gdy jest dobra. Powinniśmy ją utrzymać. Gramy niezły futbol, musimy zagrać jutro na swoim poziomie i jeśli tak zrobimy, będziemy trudni do ogrania – taki właśnie mamy plan.

O poziomie występów Virgila van Dijka po powrocie:

– Powrócił w wyśmienitej formie. Jeśli chodzi o detale, to ludzie bardzo szybko zauważają, kiedy coś coś nie jest dokładnie takie samo, jak wcześniej. „Oj, nie jest już taki sam” i tym podobne – takie uwagi nie są w porządku. Nie mają absolutnie żadnego sensu, ponieważ każdy potrzebuje czasu na powrót. On miał do tego cały okres przygotowawczy, co oczywiście było niezwykle pomocne. Od tego czasu musieliśmy nauczyć się, jak radzić sobie z jego problemami. Tak było przynajmniej kiedy podczas trzeciego meczu w ciągu tygodnia – nawet kiedy radził sobie dobrze – potrzebował tej małej przerwy, jaką daliśmy mu w zeszłym tygodniu. Nie jestem pewien, czy potrzebuje jeszcze kilku meczów, ale musimy mieć to z tyłu głowy, by od czasu do czasu o tym pomyśleć. A poza tym wszystko jest w porządku, jego powrót był absolutnie genialny, od tego czasu jest naprawdę dobry. Nawet jeśli niektóre rzeczy nie są dokładnie takie, jakie były, to tylko kwestią czasu jest, aby wszystko wróciło na swoje miejsce, bo po prostu taka jest jego jakość, nie ma co do tego wątpliwości.

Komentarze (4)

Konradoss 30.11.2021 23:34 #
trzeba bedzie uwazać na tych kosicieli bo grać nie umią na poziomie , faulami nadrabiają braki, cza uważac zeby kontuzji nie nałapać.. wszyscy pamiętamy co było z Van Dijkiem po tym feralnym meczu z evertoonem ...
BigAnfield 01.12.2021 09:14 #
Najwięksi bandyci dziś nie zagrają oprócz tej małpy w bramce. O wynik jestem jakoś spokojny. Niby to derby, ale obecna forma sąsiada pozwala na komentarz w stylu:
Po niebieskiej części Liverpoolu przejedzie dziś czerwony walec.
krzycho765 01.12.2021 09:19 #
Ponoć derby rządzą się swoimi prawami.
MG75 01.12.2021 16:56 #
Schowajmy te przechwałki o czerwonym walcu. Z formą czy bez formy - Tofiki nam 3 punktów w prezencie nie dadzą, trzeba im je wyrwać.

Pozostałe aktualności

Senegal awansuje do ćwierćfinału AFCON  (3)
25.01.2022 20:26, Agamk05, liverpoolfc.com
Liverpool czeka na ruch Newcastle  (3)
25.01.2022 13:56, AirCanada, The Athletic
Elliott z miłą wizytą w Blackburn  (7)
25.01.2022 11:14, AirCanada, Liverpool Echo
Jota o swojej formie  (0)
25.01.2022 10:57, Redbeatle, liverpoolfc.com
Ronaldinho komplementuje Van Dijka  (2)
25.01.2022 10:49, AirCanada, Liverpool Echo
Kulisy meczu z Crystal Palace - wideo  (0)
25.01.2022 10:42, AirCanada, liverpoolfc.com
Występ Alissona z Orłami - wideo  (0)
25.01.2022 10:37, AirCanada, liverpoolfc.com