FRA
Eintracht Frankfurt
Champions League
22.10.2025
21:00
LIV
Liverpool
 
Osób online 348

Hendo: Ali mocno ułatwił nam życie


Jordan Henderson nie szczędził słów uznania Alissonowi Beckerowi, który swoimi interwencjami sprawił, iż Liverpool mógł w niedzielę opuszczać Selhurst Park z kompletem punktów.

- Zagrał fantastycznie, ale prawdę powiedziawszy to dla nas norma - powiedział o swoim koledze z bramki kapitan the Reds.

- Jesteśmy do tego przyzwyczajeni. Dzięki jego interwencjom grało nam się po prostu łatwiej. W drugiej połowie było kilka sytuacji, w których nas uratował i utrzymał w grze.

- Można powiedzieć, że w głównej mierze dzięki Alliemu, zdobyliśmy tutaj 3 punkty.

- W ogólnym rozrachunku jesteśmy bardzo zadowoleni po tym zwycięstwie. Przez pierwsze 35. minut w pełni kontrolowaliśmy wydarzenia na boisku. Nie daliśmy dojść rywalom do słowa. Prezentowaliśmy świetny futbol, okraszony dwiema bramkami. Później zdjęliśmy nieco nogę z gazu, co od razu poskutkowało odważniejszą grą Palace - kontynuował Henderson.

- Już w przerwie byliśmy rozczarowani swoją postawą w ostatnich 10 minutach pierwszej połowy. Po wyjściu z szatni nie było lepiej! Strzelili kontaktowego gola, niosły ich trybuny, a nam nie wszystko wychodziło tak, jakbyśmy chcieli. Pod koniec meczu wywalczyliśmy rzut karny, który przechylił szalę zwycięstwa na naszą korzyść.

- Robbo zaliczył dziś 2 kapitalne asysty. Gdy zobaczyłem, że piłka zmierza w kierunku Van Dijka byłem przekonany, że umieści ją w siatce. Kończy z powodzeniem 9 na 10 takich akcji. Bramka Oxa padła również po świetnym podaniu Andy'ego. Wiemy, że możemy grać na lepszym poziomie.

Zapytany o spokój Fabinho, przy wykonywaniu rzutów karnych, Hendo powiedział: - Mo nie będzie szczęśliwy, że go tu z nami nie było. Jak widzicie Fab strzelił dla nas kilka bramek z rzutów karnych i idzie mu całkiem nieźle - uśmiechał się kapitan.

- Koncentrujemy się już na następnych pojedynkach. Mamy świadomość, że przed nami wciąż długa i kręta droga. City ma dużą przewagę, stanowią fantastyczny zespół, a my musimy skupić się wyłącznie na sobie i swoich rezultatach. Po prostu musimy odnosić jak najwięcej zwycięstw i zobaczymy, gdzie nas to doprowadzi na koniec sezonu.

- Dla drużyny to był kapitalny tydzień. Zaliczyliśmy 3 wygrane po 3 porządnych występach. Wspaniale byłoby kontynuować taką passę w następnym miesiącu. Teraz mamy trochę wolnego, więc mamy okazję podładować nieco baterię po intensywnym okresie gry. Mam nadzieję, że po powrocie będziemy przynajmniej w takiej samej formie, jak obecnie - podsumował Hendo.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę LFC.pl!

Komentarze (0)

Pozostałe aktualności

Konferencja prasowa: Arne Slot (0)
21.10.2025 22:06, Klika1892, liverpoolfc.com
Konferencja prasowa: Dom Szoboszlai (0)
21.10.2025 21:59, Wiktoria18, liverpoolfc.com
Toppmöller o zmianach w składzie na Liverpool (0)
21.10.2025 21:47, Maja, thisisanfield.com
Lekka kontuzja Gravenbercha (1)
21.10.2025 21:09, Gall1892, liverpoolfc.com
Znamy kadrę na mecz z Eintrachtem (0)
21.10.2025 20:55, Gall1892, liverpoolfc.com
Konferencja prasowa będzie opóźniona (0)
21.10.2025 19:43, Klika1892, liverpoolfc.com
Trening przed Ligą Mistrzów - zdjęcia (7)
21.10.2025 15:01, AirCanada, liverpoolfc.com
Chiesa zasługuje na więcej minut w Liverpoolu (14)
21.10.2025 14:47, MaksKon, thisisanfield.com