05.05.2024
17:30

Osób online 1072

Mané w szpitalu po meczu reprezentacji

Napastnik Liverpoolu, Sadio Mané, opublikował najnowsze informacje na temat swojego zdrowia, po tym jak został zmuszony do zejścia z boiska w wygranym meczu Senegalu z Republiką Zielonego Przylądka.

Mané zderzył się głowami z bramkarzem drużyny przeciwnej Vozinhą, walcząc o wysoką piłkę podczas meczu 1/8 finału Pucharu Narodów Afryki.

Bramkarz Wysp Zielonego Przylądka został po tym incydencie ostatecznie ściągnięty z boiska po udzieleniu mu niezbędnej pomocy. Miało to miejsce przed upływem godziny gry.

Pomimo zderzenia głowami napastnik Liverpoolu o dziwo kontynuował grę - i, co niewiarygodne, to on otworzył wynik spotkania sześć minut później, trafiając w górny róg bramki.

Niedługo po tym 29-latek ponownie upadł, trzymając się za głowę w czasie sprawdzania przez VAR, czy jego bramka została zdobyta prawidłowo. Ostatecznie został zmieniony w 70. minucie po pomocy kolegów z drużyny i odeskortowany z boiska przez senegalski zespół medyczny.

- Sadio przeżył wielki szok, zderzając się z bramkarzem. Jeszcze nic o nim nie słyszałem, miał zawroty głowy i jest obecnie w szpitalu - mówił selekcjoner Cisse po ostatnim gwizdku, o czym poinformował dziennikarz Adama Ndione.

- Później będziemy mieć jakieś wieści. Mam nadzieję, że dobrze sobie radzi.

Mané opublikował już zdjęcie w mediach społecznościowych, na którym znajduje się obok Vozinhy, opatrzone podpisem: „Senegal kontra Wyspy Zielonego Przylądka na boisku i w szpitalu. Wszystko w porządku, dziękuję wszystkim za wiadomości”.

Bamba Dieng, zawodnik, który zastąpił Mané, zwiększył prowadzenie Senegalu, który ostatecznie pokonał grającą w dziewięciu Republikę Zielonego Przylądka 2:0.

Dopiero okaże się, czy napastnik Liverpoolu będzie gotowy na niedzielny mecz ćwierćfinałowy swojej reprezentacji.