05.05.2024
17:30

Osób online 852

Villarreal - Liverpool: Pięć wniosków po rewanżu

Liverpool awansował do finału Ligi Mistrzów we wtorek po pokonaniu Villarrealu z końcowym wynikiem dwumeczu 5:2.

The Reds musieli zrobić wielki powrót na Estadio de la Cerámica po tym jak drużyna z La Ligi wyrównała wynik dwumeczu w pierwszej połowie spotkania.

Fabinho, Luis Díaz i Sadio Mané zdobyli bramki w drugiej połowie meczu i tym samym przyczynili się do awansu Liverpoolu do finału europejskich rozgrywek. Mecz finałowy LM odbędzie się 28 maja w Paryżu.

Przedstawiamy pięć głównych wniosków po pamiętnym starciu.

Trzy finały LM w ciągu pięciu sezonów

Tak, to prawda - Liverpool zagra w trzecim finale Ligi Mistrzów w ciągu pięciu sezonów pod okiem Jürgena Kloppa.

The Reds awansowali do finału LM 10. raz w historii klubu. Jedynie Real Madryt (16 razy), AC Milan (11 razy) i Bayern Monachium (11 razy) zagrali w finale rozgrywek więcej razy niż Liverpool.

Super Díaz

Kolumbijczyk wszedł na boisko z ławki i zaliczył niesamowity występ, który odwrócił losy spotkania w Hiszpanii. Villarreal zaimponował w pierwszej połowie prowadząc 2:0.

Klopp zdecydował się wpuścić na boisko Díaza na drugą połowę licząc, że da on radę odmienić wynik i dokładnie tak się stało.

Díaz od razu świetnie spisał się na lewej flance i zakończył mecz ze stuprocentową skutecznością odbiorów. Trzy razy wszedł w posiadanie piłki, czterokrotnie piłka trafiła do niego w polu karnym przeciwnika. Skrzydłowy zaliczył również kluczową główkę w powrocie The Reds na prowadzenie.

Magia Fabinho i Mané

To była wspaniała okazja na pierwszy gol w Lidze Mistrzów.

Bramka Fabinho w 62. minucie wyprowadziła Liverpool z powrotem na prowadzenie w dwumeczu i była jego pierwszym golem dla The Reds w europejskich rozgrywkach.

Gol Mané sprawił, że przegonił on Didiera Drogbę i jest teraz afrykańskim piłkarzem z największą liczbą goli (15) w fazie pucharowej LM.

Klopp przechodzi do historii

Menadżer zespołu ustanowił rekord we wtorek. Klopp jest jedynym menadżerem, który doprowadził angielski klub do finału Pucharu Ligi, Pucharu Anglii i Ligi Mistrzów w tym samym sezonie.

Klopp również wyrównał rekord, który ustanowili Marcello Lippi, Sir Alex Ferguson i Carlo Ancelotti, awansując do czwartego w swojej karierze finału Ligi Mistrzów.

Bardzo dużo goli

Liverpool również ustanowił rekord klubowy.

The Reds zdobyli 139 bramek w 57 meczach we wszystkich rozgrywkach w obecnym sezonie, co składa się na najwięcej goli strzelonych w jednej kampanii.

Drużyna zdobyła również 150 bramek w europejskich rozgrywkach odkąd menadżerem jest Klopp.