player
 
Osób online 450

Pierwsze powołanie Cornessa


Młody zawodnik Liverpoolu został po raz pierwszy powołany do reprezentacji Anglii U-20, stając się dziesiątym zawodnikiem reprezentującym Trzy Lwy.

Corness był podstawą akademii Liverpoolu w ostatnich latach, a w drugiej połowie tego sezonu nosił opaskę kapitańską w drużynie U-21.

Zaliczył 25 występów dla The Reds Barry'ego Lewtasa w 31 meczach, a także rozpoczął niemal wszystkie mecze w UEFA Youth League.

Jego postępy zostały docenione na arenie międzynarodowej - Corness zastąpił w składzie Anglii U-20 kontuzjowanego napastnika Dortmundu, Jamiego Bynoe-Gittensa.

Do reprezentacji został powołany po raz pierwszy, tym samym dołącza do kolegów z Liverpoolu - Harvey'a Daviesa i Jarella Quansaha w zespole Iana Fostera.

Reprezentacja Anglii U-20 rozegra w tym miesiącu trzy mecze towarzyskie - z Niemcami w Manchesterze (22 marca), a następnie udają się do Hiszpanii, by zmierzyć się z USA (25 marca) i Francją (28 marca).

Istnieje więc duża szansa, że Corness zadebiutuje w młodzieżowej reprezentacji Anglii, choć w środku pola ma silną konkurencję.

Foster może skorzystać z usług takich zawodników jak Carney Chukwuemeka, Alfie Devine, Aaron Ramsey, Harvey Vale i Alex Scott. Wszyscy z nich byli częścią składu U-19, który wygrał Euro w 2022 roku.

Corness jest dziesiątym graczem Liverpoolu, który został włączony do składu reprezentacji Anglii w tym miesiącu, choć Jordan Henderson jest jedynym reprezentantem w drużynie seniorskiej.

Harvey Elliott i Curtis Jones dołączą do U-21, Luke Chambers i Lee Jonas - U-19, a Bobby Clark i Calum Scanlon do U-18.

Liczba ta może jeszcze wzrosnąć, ponieważ Tyler Morton jest gotowy do gry w drużynie U-21, jeśli pojawią się kolejne kontuzje.

Komentarze (1)

Igtrun 21.03.2023 07:35 #
kolejny potencjalny zastępca bellinghama;]

Pozostałe aktualności