CHE
Chelsea
Premier League
04.05.2025
17:30
LIV
Liverpool
 
Osób online 1902

Sytuacja kadrowa przed meczem z Aston Villą


Numer dziewięć Liverpoolu, Roberto Firmino, który opuści klub po ośmiu sezonach przygotowywał się wraz z drużyną do sobotniego starcia w Premier League przeciwko Aston Villi na Anfield, po tym jak wyleczył kontuzję mięśniową.

Jego powrót nastąpi w ostatnim domowym meczu sezonu 2022/23, jednak jego kolega z ataku, Darwin Núñez jest wykluczony z gry z powodu kontuzji palca stopy.

Potyczka z Villą Unaia Emery'ego będzie także okazją do pożegnania się z Jamesem Milnerem, Alexem Oxladem-Chamberlainem, a także z Nabym Keitą, który był niedostępny od marca z powodu kontuzji.

- Na ten moment z tego co wiem, to Bobby zajmie miejsce Darwina, ponieważ Darwin nie będzie dostępny - powiedział Jürgen Klopp w piątek przed sesją treningową swojego zespołu.

Następnie dodał: - Darwin nie będzie dostępny. Nabawił się zapalenia ścięgna palucha, bardzo bolesna kontuzja. Nie trenował w tym tygodniu, więc nie będzie jutro dostępny.

- Zawodnicy z trwającymi kontuzjami nadal nie będą dostępni, cała reszta natomiast będzie do dyspozycji.

Thiago Alcântara, Stefan Bajčetić oraz Calvin Ramsay nadal pozostaną poza składem.

Villa natomiast nie będzie mogła skorzystać z usług byłego gracza The Reds, Phillippe Coutinho, który jest kontuzjowany i nie zagra w dwóch ostatnich meczach tego sezonu. 

Trener Aston Villi, Emery, powiedział w czwartek: - Phillippe Coutinho nadalj jest kontuzjowany, inni gracze są gotowi do gry.

- Poczekamy do jutrzejszej porannej sesji treningowej i jeżeli wszystko pójdzie dobrze, to będziemy mieli tych samych graczy do dyspozycji co tydzień temu.

- Dzisiaj Calum Chambers był chory, ale myślę, że jutro będzie gotowy aby wyruszyć z nami na mecz.

Ostatnie spotkania

Leicester City 0-3 Liverpool (15 Maja): Alisson, Alexander-Arnold, Konate, Van Dijk, Robertson, Fabinho, Henderson, Jones, Diaz, Salah, Gakpo.


Aston Villa 2-1 Tottenham Hotspur (13 Maja): Martinez, Young, Konsa, Mings, Moreno, Bailey, McGinn, Luiz, Ramsey, Buendia, Watkins.


Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę LFC.pl!

Komentarze (1)

perelka 20.05.2023 12:25 #
Szkoda że Coutinho nie będzie dostępny przy pożegnaniu Firmino, tak wiem zachował się jak się zachował co go w sumie pokarało, ale sentyment do tego zawodnika zawsze będę miał

Pozostałe aktualności

Crouch: Niech powalczą o Isaka!  (2)
30.04.2025 10:38, AirCanada, liverpool.com
Kulisy meczu ze Spurs - wideo  (0)
30.04.2025 10:36, Piotrek, liverpoolfc.com
Elliott: Mógłbym tu grać do końca kariery  (5)
30.04.2025 08:43, AirCanada, Liverpool Echo
Salah, umowa LFC z Google Pixel i selfie  (0)
29.04.2025 23:18, Kubahos, The Athletic
Alisson o zdobyciu mistrzostwa w barwach LFC  (0)
29.04.2025 19:30, Mdk66, thisisanfield.com
Gakpo może zostać ukarany przez FA  (23)
29.04.2025 18:16, Wiktoria18, The Athletic
Salah o swojej rozmowie ze Slotem  (1)
29.04.2025 14:41, MaksKon, thisisanfield.com
Andy: To mistrzostwo to dla nas wszystko  (0)
29.04.2025 14:34, Maja, Liverpool Echo