LIV
Liverpool
Towarzyski
24.07.2024
05:30
BET
Real Betis
 
Osób online 797

Aktywne wakacje Trenta


Trent Alexander-Arnold przerywa urlop, aby być w najlepszej formie w swojej karierze.

Zawodnik Liverpoolu spędził czas na wspinaczce i jeździe na rowerze w Stanach Zjednoczonych, skracając w ten sposób swoje letnie wakacje, aby wrócić do Liverpoolu w najlepszej formie w swojej karierze. 

Dwudziestoczteroletni piłkarz spędził ponad dwa tygodnie w Stanach Zjednoczonych, pracując w centrum innowacji Under Armour w Portland, Oregon. Chce być gotowy do treningów przedsezonowych, które rozpoczynają się we wtorek. 

Alexander-Arnold skrócił swoje wakacje po graniu dla reprezentacji Anglii do zaledwie tygodnia i zamiast tego zaangażował się w intensywne obozy treningowe, skupiające się na szybkości i wytrzymałości, w tym na wspinaczce górskiej i przejażdżkach rowerowych o długości 30 mil.

Ten program różni się od poprzednich letnich okresów dla Alexandra-Arnolda, który zdaje sobie sprawę, że przed nim ważny sezon zarówno w klubie, jak i w reprezentacji.

Jürgen Klopp powierzył Alexandrowi-Arnoldowi większą odpowiedzialność pod koniec poprzedniego sezonu, umożliwiając mu grę w hybrydowej roli, która pozwala mu przechodzić z pozycji prawego obrońcy na środek pomocy, gdy Liverpool ma piłkę. Menadżer Liverpoolu mówił również o tym, że zawodnik staje się jednym z liderów klubu zarówno na boisku, jak i poza nim.

Sukces tej taktycznej zmiany jest opcją, którą Klopp może powtórzyć w nadchodzącym sezonie, a Alexander-Arnold powiedział, że czuje się komfortowo, grając na pozycji pomocnika, po tym jak wystąpił jako numer 8 w reprezentacji Anglii w zeszłym miesiącu.

Zrobił wrażenie na selekcjonerze Anglii podczas zwycięstw nad Maltą i Macedonią Północną, a utrzymanie tego awansu będzie w dużej mierze zależało od jego wyników na poziomie klubowym.

Alexander-Arnold był krytykowany w zeszłym sezonie, gdy Liverpool miał trudności jako drużyna i postanowił nie jechać na wakacje podczas przerwy międzynarodowej w marcu, po tym jak został pominięty przez Southgate'a w meczach reprezentacji Anglii.

Zamiast tego, zajął się dodatkową pracą na treningach klubowych, aby przezwyciężyć pierwsze trudności w swojej znakomitej karierze, a determinacja, by wziąć odpowiedzialność za swoją siłę i kondycję, trwała podczas jego wizyty w Portland.

Konkurencja o miejsca w środku pola Liverpoolu będzie zacięta po przyjściu do klubu Alexisa Mac Allistera z Brighton & Hove Albion i Dominika Szoboszlaia z RB Lipsk.

Kapitan Liverpoolu, Jordan Henderson, skrócił swoje wakacje do jednego tygodnia w poprzednich sezonach, aby przygotować się do nowych kampanii. W tym roku, 33-latek pracował za granicą z Mattem Konopinskim, współzałożycielem i szefem fizjoterapii i treningu w Rehab 4 Performance w Liverpoolu. Konopinski wcześniej pracował dla Liverpoolu, FA i Rangers w Szkocji.

W siłowni, w której trenuje Henderson, wywieszono motywacyjne napisy, takie jak "Nie marz o wygranej, trenuj na nią". Pomocnik jest zdeterminowany, aby znaleźć się w pierwszym składzie na mecz otwarcia sezonu Premier League przeciwko Chelsea, który odbędzie się 13 sierpnia.

Paul Joyce

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę LFC.pl!

Komentarze (3)

Snatchi 07.07.2023 20:33 #
Patrząc na nastawienie naszych piłkarzy, ciągły głód Kloppa, transfery, bogaty wybór w ataku, to zostaje nam do kompletnego ogarnięcia tylko obrona. Z takimi argumentami i jakością naszego składu, obowiązek mamy zaatakować przyszły tytuł Premier League. Liga Europy ma dla mnie zdecydowanie mniejsze znaczenie.

Chce zobaczyć spójny i kompletnie grający Liverpool z zębem oraz odpowiednią mentalnością. Takie zespoły jak np. Wolverhampton nie mają prawa znowu rozbić nas 3:0.

Pokładam dużo nadzieji na sezon 23/24.
użytkownik zablokowany 07.07.2023 21:51 #
Komentarz ukryty z powodu złamania regulaminu.
liverpoool 07.07.2023 23:04 #
Panowie nie oszukujmy się czołowe zespoły z PL zbroją się po zęby, my jeśli nie zrobimy reszty transferów to chłopaki muszą być w bardzo wysokiej formie bo zostaniemy zjedzeni na starcie.
LFCfanSLUPSK 10.07.2023 09:39 #
Z takim zapałem chłopaków, będzie podnoszone na koniec sezonu!

Pozostałe aktualności

Liverpool zagra z Sevillą na Anfield  (3)
21.06.2024 11:35, Bajer_LFC98, liverpoolfc.com
Macca z asystą dla Argentyny  (0)
21.06.2024 10:53, Margro1399, liverpoolfc.com
Slot o wyjątkowości Anfield  (0)
20.06.2024 21:58, ManiacomLFC, liverpoolfc.com
Anglia remisuje z Danią  (10)
20.06.2024 20:20, Kubahos, liverpoolfc.com
Konaté na temat swojej formy  (0)
20.06.2024 17:11, Wiktoria18, thisisanfield.com
Slot o pierwszym meczu z Ipswich Town  (1)
20.06.2024 12:04, RosolakLFC, liverpoolfc.com
Slot o piosence na swoją cześć  (0)
20.06.2024 12:00, Loku64, Liverpoolfc.com
Remis Szkocji, występ Robbo  (2)
20.06.2024 08:40, AirCanada, własne