Osób online 1173

Remis 1:1 na Craven Cottage. Liverpool w finale!

Liverpool awansował do finału Pucharu Ligi pokonując w dwumeczu ekipę Fulham 3:2. W dzisiejszym spotkaniu padł remis 1:1.

Rewanż na Craven Cottage miał dać odpowiedź, kto zagra w finale Carabao Cup na Wembley. W pierwszym meczu na Anfield Liverpool pokonał ekipę Fulham 2:1.

Początek spotkania zdecydowanie ułożył się po myśli Jürgena Kloppa i jego drużyny. Luis Díaz przechytrzył obrońcę Fulham i wymanewrował drugiego wraz z Berndem Leno między słupkami, uderzając piłkę w kierunku krótkiego słupka. Dzięki bramce Kolumbijczyka Liverpool objął prowadzenie w drugim półfinałowym meczu Pucharu Ligi już w 11. minucie.

Długimi fragmentami pierwszej połowy Liverpool dominował. Brakowało jednak konkretów ze strony podopiecznych Jürgena Kloppa, aby jeszcze przed przerwą podwyższyć prowadzenie. Gracze Fulham ożywili się nieco w trzecim kwadransie gry, wykorzystując techniczne błędy w odbiorze, czy ustawieniu defensorów The Reds. Jednak w dobrej dyspozycji między słupkami bramki Czerwonych był Caoimhin Kelleher. Prowadzenie 1:0 utrzymało się do końca pierwszej części meczu.

Kilka minut po wznowieniu gry gracze Fulham byli bliscy wyrównania. Kelleher źle obliczył tor lotu piłki po dośrodkowaniu na pole karne, czym uprzedził go główkując zawodnik gospodarzy. Futbolówka trafiła pod nogi Andreasa Pereiry i tylko słupek uratował Liverpool przed utratą gola. The Reds automatycznie przeszli do szybkiej kontry, która zakończyć się mogła trafieniem Harveya Elliotta. Niestety Anglik nie popisał się precyzją i uderzył wprost w golkipera ekipy Fulham.

Zawodnicy Marco Silvy dopięli swojego i wyrównali wynik spotkania w 77. minucie. Były zawodnik Liverpoolu, Harry Wilson celnie dograł do swojego kolegi z drużyny, Issy Diopa. Francuz wprawił w euforię miejscowych kibiców i tchnął nadzieję na korzystny wynik i odrobienie strat w dwumeczu. Rezultat 1:1 utrzymał się do ostatniego gwizdka arbitra, co przy korzystnym wyniku dwumeczu dla The Reds dał awans do finału Carabao Cup.

Składy:

Fulham: Leno - Castagne (83' Tete), Adarabioyo, Diop, Robinson, Palhinha, Cairney (83' Reed), Decordova-Reid (66' Wilson), Pereira (83' Muniz), Willian, Jiménez

Liverpool: Kelleher - Bradley, Quansah, van Dijk, Gomez, Elliott, Mac Allister (67' Jones), Gravenberch (83' Konaté), Díaz, Gakpo (83' Clark), Núñez (67' Jota)

omnia 24.01.2024 20:05 #
Dobrze, że Konate i Jota odpoczywają bo są szklani, a to nasi kluczowi zawodnicy. Szkoda, że Doak dalej się leczy bo mógłby trochę minut w tym okresie złapać.
Mati2020 24.01.2024 20:07 #
Oby bez kontuzji i do przodu 😊
Hmmmmmm 24.01.2024 20:08 #
Robbo is back! Pewnie dostanie jakieś minuty na odrdzewienie.

Przewiduje mecz na spokojniejszym tempie z naszej strony. Wynik mamy, teraz tylko to utrzymać.
Mati2020 24.01.2024 20:08 #
Micha sie mi cieszy widząc robertsona na ławce 😁😁😁
ynwa19 24.01.2024 20:10 #
Wyjątkowo zadowolę się tak zwanym zwycięski remisem, który da awans do finału 😊

Skład w porządku, przede wszystkim Ibou trzeba oszczędzać.Darwin znów znajdzie dziś drogę do bramki mam nadzieję.

Come on LFC 🔴
B9K 24.01.2024 20:11 #
Dobry skład. Jedyne co mnie niepokoi to Kelleher.
Zalewsky 24.01.2024 20:16 #
On niepokoi wszystkich.
ynwa19 24.01.2024 20:34 #
A ja myślę ze spokojem o występie Caju-więcej zaufania Czerwoni😊
Bubek555 24.01.2024 21:41 #
Mówcie za siebie. Ten żenujący hejt na Kellehera w tym sezonie jest wyjątkowo irytujący. Gość nie zrobił nic czym by sobie na to zasłużył. Nie zrobił żadnego oczywistego błędu prowadzącego do straty bramki, ot po prostu nie dał nic dodatkowego od siebie i nie wybronił jakichś setek i już "zawsze wierni fani" wieszają na nim psy.
Fanlive94 24.01.2024 22:01 #
Bubas. To sobie jeszcze raz jego interwencje z tego sezonu obejrzyj panie wielki ekspercie ;)
Bubek555 24.01.2024 22:34 #
Którą konkretnie, panie wielki znawco?
unnamed 24.01.2024 20:14 #
Pereira dzisiaj z kartką za turlanie sie po murawie...
MaksiuLFCSanok 24.01.2024 20:32 #
Panowie poratujcie jakimś linkiem jak ostatnio dzięki
yanek003 24.01.2024 20:35 #
użytkownik zablokowany 24.01.2024 20:56 #
adamne 24.01.2024 20:48 #
Na pewno będzie ciężki mecz, coś czuję nerwówkę i gonienie wyniku.
karek 24.01.2024 21:06 #
Ktoś wie jak to jest z bramkami na wyjeździe? Liczą się czy nie?
LiveTom 24.01.2024 21:10 #
Nie liczą.
Ralf088 24.01.2024 21:11 #
Nie liczą się
madman99 24.01.2024 21:11 #
Liczą się, ale tylko pojedynczo :) w razie remisu dogrywka.
FanLFC25 24.01.2024 21:13 #
Dobrze, że wpakował. Trochę podetnie to skrzydła Fulham bo chyba trochę uwierzyli że mogą odwrócić ten dwumecz
karek 24.01.2024 21:14 #
Fajnie, że Diaz strzelił, oby jego forma szła do góry, bo brakuje takiego Lucho jak z początku sezonu. Liczę jeszcze na gola Darwina, jemu potrzebne jest kilka spotkań z golem z rzędu
Madara 24.01.2024 21:14 #
Jeśli utrzymamy ten wynik to młodzież powinna dostać te 30 minut gry, szkoda zwłaszcza Maca i VvD.
FanLFC25 24.01.2024 21:16 #
No właśnie się zastanawiałem i stream się trochę przyciął dlaczego tak zwlekali z rozpoczęciem
mięso 24.01.2024 21:14 #
Świetna solowa akcja Lucho, od przyjęcia na klatę, przez zwód na drugim obrońcy, do strzału.
RedMat 24.01.2024 21:16 #
Bradley asysta
Edum 24.01.2024 21:17 #
Quansah asysta
użytkownik zablokowany 24.01.2024 21:17 #
Edum 24.01.2024 21:20 #
Piłka poszła z prawej obrony, mieliśmy prawo się pomylić.
Owen89 24.01.2024 21:17 #
Joe Aleksander Gomez
Pietrek 24.01.2024 21:28 #
No to jeszcze poprzeczki brakuje
Madara 24.01.2024 21:29 #
Ciekawe czy na finał Klopp wystawi Kellehera czy jednak będzie maksymalizował nasze szanse z Alim?
użytkownik zablokowany 24.01.2024 21:31 #
Ralf088 24.01.2024 21:31 #
Wystawi Kellehera na 100%, chyba ze Irlandczyk będzie kontuzjowany to wtedy Alisson.
użytkownik zablokowany 24.01.2024 21:53 #
Poprzedni finał Carabo z naszym udziałem był z Alissonem na bramce o ile dobrze pamiętam.
0DDReporter 24.01.2024 21:56 #
W Finale Pucharu Ligi łapał Kelleher , nawet karnego strzelał.
ynwa19 24.01.2024 21:59 #
Awansujemy najpierw a tam zagra Caju ponieważ to jego rozgrywki.
FanLFC25 24.01.2024 21:36 #
Ten Wilian to stary dziadek a ma motorek w dupie jakby nadal miał 20 lat.
Owen89 24.01.2024 21:36 #
Kelleher broni strzały co to się dzieje
mięso 24.01.2024 21:37 #
Co sądzicie o interwencji Gravenbercha? Bo biorąc pod uwagę, że sędziuje Hooper to jestem zaskoczony brakiem karnego.
RedMat 24.01.2024 21:38 #