Osób online 1218

Piłkarz: Alf Hobson

Dekada 1930
Data urodzenia 1913-09-09
Miejsce urodzenia Co Durham, Anglia
Data debiutu 29.08.1936
Inne kluby Ferryhill Athletic, Shildon Colliery (oba amatorskie), Chester, Southport & Burnley, South Liverpool (amatorski), Liverpool (dwukrotnie)
Występy 28
Bramki 0

Życiorys

Alfred był bramkarzem Liverpool na początku sezonu 1936/37 i grał w pierwszych 25. meczach po czym zastąpiony został przez Arthura Riley'a, zaś ostatnich 7 meczów zaliczył Dirk Kemp. Czerwoni ledwo co uniknęli spadku a Riley zasłużenie zaczął grać regularnie. Był to czarny okres w historii klubu, w pierwszych sześciu meczach na Anfield gospodarze zdobyli tylko punkt.

Gracze z południowej Afryki Riley i Kemp dzielili między siebie obowiązku bramkarza w kolejnym sezonie, Hobson tylko raz pokazał się szerszej publiczności w meczu z Charltonem w środku stycznia 1938 roku. To był ostatni ligowy występ Alfreda, lecz co zdumiewające był graczem Liverpoolu jeszcze przez kolejnych OSIEM lat. W okresie II wojny zaliczył wiele nieoficjalnych meczów. Zagrał też w 4 rundzie FA Cup przeciwko Boltonowi, lecz nie było to dla niego miłe doświadczenie- rywale rozgromili LFC 5-0. Wówczas formuła Pucharu Anglii była inna, rozgrywano dwa mecze i gdy Bolton przyjechał na Anfield cztery dni później, między słupkami gospodarzy stał już Fred Nickson.