13.05.2024
21:00

Osób online 1068

Liverpool gromi Newcastle 5:1

W ostatnim meczu 2008 roku Liverpool nie dał szans Newcastle, pokonując zespół Michaela Owena 5:1.

Strzelanie rozpoczął w 31 minucie kapitan zespołu, Steven Gerrard, a prowadzenie na 2:0 podwyższył strzałem głową Sami Hyypia. W ostatniej akcji pierwszej połowy, jedyną bramkę dla Newcastle strzelił Edgar.

Już na początku drugiej części spotkania, zamieszanie w polu bramkowym Givena wykorzystał Ryan Babel, który wbił piłkę do bramki z najbliższej odległości. W 66 minucie, swojego drugiego gola zdobył niezawodny Steven Gerrard. Końcowy rezultat ustalił w 76 minucie wprowadzony kilka minut wcześniej Xabi Alonso, który nie dał szans bramkarzowi mocnym strzałem z rzutu karnego. Dzięki dzisiejszej wygranej Liverpool utrzyma się na pozycji lidera, bez względu na rezultat meczu Chelsea.