05.05.2024
17:30

Osób online 1021

LFC-CFC: Ostatnie 5 spotkań

Mecz pomiędzy Liverpoolem a Chelsea już jutro, pora więc rzucić okiem na pięć ostatnich spotkań tych drużyn na Anfield.

Liverpool 1-1 Chelsea

Liga Mistrzów - kwiecień 2008

Zabijający morale zespołu gol Johna Arne Riise w doliczonym czasie gry sprawił, iż do meczu rewanżowego Chelsea przystępowała jako faworyt. Wcześniej, w 43. minucie, Dirk Kuyt dopadł do piłki niedokładnie uderzonej przez Javiera Mascherano i wyprowadził the Reds na prowadzenie. Chelsea wygrała na Stamford Bridge 3-2 i dołączyła do Manchesteru United w parze finałowej Ligi Mistrzów, a Czerwonym pozostało jedno pytanie - dlaczego nie użyłeś prawej nogi, John?

Bramki z tego spotkania

Premier League - sierpień 2007

Był to dzień, w którym Fernando Torres dał próbkę tego, co pokazywał przez kolejne miesiące na angielskich boiskach. Tal Ben-Haim został ośmieszony zagraniem, które wkrótce stało się znakiem rozpoznawczym El Nino, a równie imponujące było wykończenie akcji obok bezradnego Petra Cecha. Liverpool nie zdobył jednak zasłużonych trzech punktów, ponieważ sędzia Rob Styles niesłusznie stwierdził, iż Steve Finnan faulował Florenta Maloudę, a wynikły z tego rzut karny na bramkę zamienił Frank Lampard.

Liverpool 1-0 Chelsea (4-1 w karnych)

Liga Mistrzów - maj 2007

Podręcznikowy strzał Daniela Aggera z 22. minuty zapoczątkował jeden z najbardziej nerwowych wieczorów w historii the Kop. Kibice dawali z siebie wszystko, a na boisku bliscy przesądzenia o losach dwumeczu byli Peter Crouch, Didier Drogba, Steven Gerrard, John Arne Riise i Dirk Kuyt. Ten ostatni strzelił nawet niesłusznie nieuznaną bramkę, ale koniec końców półfinał Ligi Mistrzów po raz pierwszy rozstrzygał się w rzutach karnych. Rok wcześniej Pepe Reina był bohaterem serii jedenastek w finale FA Cup, a tym razem było podobnie, bowiem obronił strzały Arjena Robbena i Geremiego. Kropkę nad "i" postawił Kuyt. Jakiś czas później wyszło na jaw, że kiedy Reina zapewniał Czerwonym bilety do Aten, złodzieje plądrowali jego dom. Nikt nie może jednak ukraść tych wspomnień.

Bramka z tego spotkania

Liverpool 2-0 Chelsea

Premiership - styczeń 2007

Jermaine Pennant strzelił swoją pierwszą bramkę dla Liverpoolu w setnym meczu Rafy Beniteza w Premiership. Kuyt był drugą osobą, która wykorzystała nieobecność stoperów Chelsea - Ricardo Carvalho i Johna Terry'ego. The Reds zaliczyli świetny występ, w którym udowodnili, że potrafią sobie radzić w starciach z rywalami z czołowej czwórki.

Liverpool 1-4 Chelsea

Premiership - październik 2005

The Blues uzyskali imponujący rezultat, kończąc jednocześnie trwającą od początku sezonu serię meczów bez porażki Liverpoolu. Wszystko szło dobrze do chwili, w której Djimi Traore w 26. minucie sfaulował Didiera Drogbę w polu karnym, a jedenastkę pewnie wyegzekwował Frank Lampard. Dziewięć minut później Gerrard wykorzystał dośrodkowanie Riise i doprowadził do wyrównania, ale później było już tylko gorzej. Tuż przed przerwą Damien Duff przywrócił Chelsea prowadzenie, a pół godziny przed końcem spotkania podwyższył je Joe Cole. Liverpool rzucił wszystko na jedną szalę, ale skończyło się to bramką Geremiego w 82. minucie, która przypieczętowała zwycięstwo the Blues.