05.05.2024
17:30

Osób online 1101

Oceny według LFC.pl

Oddajemy do Państwa rąk oceny według LFC.pl po wczorajszym pierwszym meczu Liverpoolu w 1/8 Ligi Mistrzów, gdzie Czerwoni rozprawili się na Santiago Bernabeu z Realem Madryt zwyciężając 1-0 po golu Benayouna.

Pepe Reina 7+ - Dobry występ bramkarza Liverpoolu, chociaż nie miał szczególnie wiele pracy z uwagi na niecelne strzały graczy Realu. Dobrze wywiązał się ze swoich obowiązków, chociaż 2-3 razy wyraźnie przeszkadzała mu śliska nawierzchnia Bernabeu.

Alvaro Arbeloa 7+ - Hiszpan zagrał na wysokich obrotach nie pozwalając na wiele rywalom, szczególnie w drugiej połowie.

Jamie Carragher 8 - Carra jest bezcenny w ważnych europejskich bojach z uwagi na swoje doświadczenie. Świetnie się ustawiał i asekurował. Był zmorą dla graczy ofensywnych królewskich.

Martin Skrtel 8 - Słowa uznania dla Słowaka. Świetnie współpracował z Carragherem. Stworzyli czerwony mur nie do przejścia.

Fabio Aurelio 8+ - Brazylijczyk jest naprawdę w wysokiej formie i wypada mu życzyć, by kontuzje omijały go szerokim łukiem. Ze zdrowym Aurelio Liverpool ma w swoich szeregach lewego obrońcę klasy światowej. Bardzo dobry mecz okraszony wspaniałą asystą przy golu.

Yossi Benayoun 8+ - GRACZ MECZU - Izraelczyk mógł się podobać fanom. Pełen zaangażowania i poświęcenia, ponadto autor historycznej bramki na Bernabeu.

Xabi Alonso 8 - Kolejny mocny punkt drużyny Liverpoolu to bez wątpienia Bask. Nadawał tempo grze Czerwonych. Zaliczył sporo celnych podań. Mógł zostać autorem bramki roku w Lidze Mistrzów, lecz Casillas to inna klasa niż Valdes.

Javier Mascherano 8+ - Wspaniałe zawody w wykonaniu Monstera Mascha. Zaliczył wiele odbiorów, wśród których większość była czyściutka. Organizował grę przed naszymi obrońcami i był cichym bohaterem tego meczu.

Albert Riera 6+ - Były gracz Espanyolu przechodzi chyba lekki kryzys formy, co było widać wyraźnie we wczorajszym meczu.

Dirk Kuyt 7+ - Sporo serca włożył w ten mecz Holender. Wspierał jak mógł Torresa. Walczył w pojedynkach główkowych i nabiegał się naprawdę sporo.

Fernando Torres 6+ - Miał doskonałą okazję strzelecką w pierwszej połowie, lecz górą był bramkarz gospodarzy. Był tego dnia momentami niemiłosiernie kopany przez defensywę Królewskich. Skręcił kostkę jeszcze w pierwszej połowie, co było przyczyną słabszej gry El Nino.

Ryan Babel 6 - Były piłkarz Ajaxu miał sporo czasu, by się pokazać trenerowi, ale tego nie zrobił. Piłka odskakiwała mu kilka razy od nogi, miał problemy z jej przyjęciem. Przytrzymywał z korzyścią dla zespołu piłkę w ostatnich fragmentach meczu.