LFC - Arsenal: Ostatnie 5 spotkań

Już w najbliższą niedzielę Liverpool będzie podejmował na Anfield Road ekipę Arsenalu. LFC.pl postanowiło przypomnieć wszystkim kibicom ostatnie konfrontacje pomiędzy tymi ekipami na stadionie The Reds.

Liverpool 4-4 Arsenal

Kwiecień 2009

Po jednym z najbardziej ekscytujących spotkań w historii Anfield, Liverpool zremisował z Arsenalem 4:4. Wszystkie bramki dla gości w tym spotkaniu strzelił Andrij Arszawin. Czerwoni mieli w tym meczu sporą przewagę, jednak błędy w obronie zadecydowały o wyniku.

Liverpool 4-2 Arsenal

Champions League

Kwiecień 2008

Bramki w ostatnich minutach Stevena Gerrarda i Ryana Babela dały zwycięstwo nad Arsenalem i jednocześnie awans do półfinału Ligi Mistrzów, gdzie czekała już Chelsea.

Wydawało się, że The Reds już nie dadzą rady awansować, kiedy Adebayor w ostatnich 10 minutach meczu strzelił wyrównującą bramkę na 2-2, która premiowała Kanonierów.

Liverpool 1-1 Arsenal

Październik 2007

Liverpool w meczu kolejki zremisował na szczycie z Arsenalem 1-1. Czerwoni mogą chyba się cieszyć, że zdobyli ten punkt, gdyż to goście mieli więcej sytuacji, by zadać w tej grze decydujący cios.

Goście wyrównali w 79 minucie za sprawą Fabregasa. Gola dla gospodarzy w pierwszej połowie po soczystym uderzeniu z rzutu wolnego strzelił Stevie G.

Liverpool 4-1 Arsenal

Marzec 2007

Tego dnia na Anfield najjaśniej świecił jeden piłkarz a konkretnie Peter Crouch, którzy strzelił aż 3 gole. Kolejną dołożył Daniel Agger i Czerwoni celebrowali efektowną wygraną.

Liverpool 3-6 Arsenal

Styczeń 2007

Carling Cup

Z pewnością nie tak wyobrażali sobie ten wieczór fani udający się na Anfield Road. Miał być wielki rewanż za Puchar Anglii a tymczasem ... w zaległym meczu Carling Cup Liverpool FC został rozgromiony u siebie przez Arsenal Londyn 3:6.

Bramki dla gospodarzy tego dnia strzelali Fowler, Gerrard i Hyypia, ale to i tak było za mało, by myśleć o awansie.