Jutrzejszego popołudnia dojdzie na Anfield Road do konfrontacji dwóch odwiecznych wrogów: Liverpoolu z Evertonem. Przypomnijmy sobie 5 ostatnich starć pomiędzy tymi teamami na stadionie The Reds.

Liverpool 1-1 Everton

Styczeń 2009

Fa Cup

Liverpool zaledwie zremisował w Pucharze Anglii z Toffikami 1-1. Goście objęli prowadzenie po trafieniu Joleona Lescotta z 27 minuty. W drugiej połowie do wyrównania doprowadził Gerrard. Torres dostał długą piłkę na 30-tym metrze, efektownym zwodem minął dwóch obrońców i pięknym podaniem piętką uruchomił kapitana the Reds, który nie dał szans Howardowi trafiając w jego krótki róg.

Liverpool nie wykorzystał ogromnej szansy, by wskoczyć na fotel lidera Premier League i zremisował w derbach. Czerwoni prowadzili po ładnym golu Gerrarda, ale marzenia fanów The Reds zaprzepaścił Cahill.

Liverpool 1-0 Everton

Marzec 2008

Fernando Torres zdobył swoją 28 bramkę w sezonie i dał zwycięstwo The Reds. Był to 6 mecz z rzędu bez przegranej na własnym terenie. Nie trzeba było długo czekać na prowadzenie Liverpoolu w meczu, bo tylko 7 minut. Tylko tyle potrzebował Torres, by zdobyć 100 bramkę drużyny w sezonie. Szansa przyszła po tym, jak Xabi Alonso odebrał piłkę Yakubu na końcu pola karnego gości. Torres nie dał szansy Howardowi strzelając w dolny róg.

Liverpool 0-0 Everton

Luty 2007

Liverpool był bez wątpienia sfrustrowany po zakończenie 205 derbów Merseyside na Anfield, ponieważ zdominowali całe spotkanie, jednak niezłomny Everton nie pozwolił sobie strzelić bramki i mecz zakończył się wynikiem 0-0

Liverpool 3-1 Everton

Marzec 2006

Premier League:

Po czerwonej kartce dla Stevena Gerrarda wydawało się, że The Reds będą mogli już tylko marzyć o zwycięstwie z Toffikami. Jednak hart ducha i ogromna ambicja zapewniły gospodarzom wygraną 3-1. Samobójczy gol Neville'a a także strzały Luisa Garcii i Harry'ego Kewella dały Liverpoolowi bezcenne 3 punkty.