LFC - AV: Ostatnie 5 spotkań

Dziś wieczorem Liverpool będzie na Anfield Road podejmować ekipę Aston Villi Birmingham. Przyjrzyjmy się 5 ostatnim konfrontacjom pomiędzy tymi drużynami na stadionie The Reds.

Liverpool 1-3 Aston Villa

Sierpień 2009

Gol w 72 minucie Fernando Torresa dał jeszcze gospodarzom jakieś nadzieje na korzystny wynik, po tym jak do przerwy przegrywali 0-2 po samobójczej bramce Lucasa a także golu Daviesa.

Ashley Young parę minut po golu El Nino przypieczętował zwycięstwo The Villans pewnie egzekwując jedenastkę, po faulu Gerrarda na Reo-Cokerze.

Liverpool 5-0 Aston Villa

Marzec 2009

Steven Gerrard popisał się hattrickiem pewnie egzekwując 2 rzuty karne w wysokim i przekonującym zwycięstwie gospodarzy na Anfield. Goście byli tylko tłem dla świetnie zorganizowanej i funkcjonującej maszyny Beniteza.

2 trafienia dołożyli jeszcze Kuyt i Riera. Szczególnie gol Hiszpana był godny ogromnej uwagi.

Liverpool 2-2 Aston Villa

Styczeń 2008

Gol Croucha w samej końcówce uchronił The Reds od porażki. Mecz rozpoczął się dobrze za sprawą trafienia Benayouna, ale późniejsze gole Harewooda i samobójczy gol Aurelio w odstępie 3 minut znacznie skomplikowały życie Liverpoolowi.

Liverpool 3-1 Aston Villa

Październik 2006

Kuyt, Crouch i Luis Garcia skutecznie zabrali ochotę do grania po przerwie podopiecznym O'Neila, kiedy trafiali do siatki Sorensena kolejno w 32,38 i 44 minucie. Po przerwie honor gości uratował Gaby Agbonlahor.

Kwiecień 2006

Liverpool odniósł 10 z rzędu zwycięstwo i zrównał się punktami z drugim w tabeli Manchesterem United, po wygranej z AV dzięki dwóm bramkom Stevena Gerrarda i jednym trafieniu Morientesa.