LFC - Everton: Ostatnie 5 spotkań

Jutro popołudniu Liverpool na Anfield Road podejmować będzie Everton w kolejnych już derbach Merseyside. Przypomnijmy sobie 5 ostatnich konfrontacji The Reds z Toffikami na Naszym stadionie.

Liverpool 1-0 Everton

Luty 2010

50. gol Dirka Kuyta w czerwonej koszulce zapewnił grającemu w dziesiątkę Liverpoolowi zwycięstwo 1-0 nad Evertonem w sobotnie popołudnie. W pierwszej połowie czerwoną kartkę za faul na Marouanie Fellainim obejrzał Sotirios Kyrgiakos.

Liverpool 1-1 Everton

Styczeń 2009

Fa Cup

Kapitan the Reds - Steven Gerrard w drugiej połowie odpowiedział na trafienie Joleona Lescotta z 27. minuty, przez co do rozstrzygnięcia losów awansu potrzebny był rewanż na Goodison Park.

Liverpool długo prowadził w tym spotkaniu za sprawą swojego kapitana. Anglik huknął z dobrych 25 metrów, piłka kilka razy odbiła się od trawy przed Howardem i wpadła do siatki. Everton nie zamierzał rezygnować z remisu i dopiął swego. Yossi Benayoun niepotrzebnie sfaulował Stevena Pienaara w okolicach pola karnego. Do piłki podszedł Arteta, który dośrodkował na głowę Cahilla i piłka znalazła się w siatce Reiny.

Marzec 2008

Nie trzeba było długo czekać na prowadzenie Liverpoolu w meczu. Tylko 7 minut. Szansa przyszła po tym, jak Xabi Alonso odebrał piłkę Yakubu na końcu pola karnego gości. Torres nie dał szansy Howardowi strzelając w dolny róg, zapewniając jak się później okazało gospodarzom cenne 3 oczka.

Liverpool 0-0 Everton

Luty 2007

Liverpool był bez wątpienia sfrustrowany po zakończenie 205 Derbów Merseyside na Anfield, ponieważ The Reds zdominowali całe spotkanie, jednak niezłomny Everton nie pozwolił sobie strzelić bramki i mecz zakończył się podziałem punktów.