05.05.2024
17:30

Osób online 1061

LFC - United: Ostatnie 5 spotkań

Przedstawiamy ostatnie pięć spotkań pomiędzy Liverpoolem a Manchesterem United rozgrywanych na Anfield Road w Premier League. The Reds podejmą w niedzielę United na własnym terenie licząc na zrewanżowanie się po dwóch porażkach w tym sezonie.

Liverpool FC 0-0 Manchester United

18.09.2005

The Reds nie udało się wygrać z United pomimo dobrego widowiska. Liverpool zaliczył świetny występ w drugiej części meczu, ale nie przełamał defensywy odwiecznych rywali i zakończył pojedynek na szczycie bezbramkowym remisem. Rafa Benitez mógł być zadowolony z postawy swojego zespołu. The Reds zagrali dobrze w pierwszej, a jeszcze lepiej w drugiej połowie, ale nie mogli przebić się przez dobrze ustawioną obronę Fergusona.

Liverpool FC 0-1 Manchester United

3.03.2007

Liverpool poniósł pierwszą porażkę na Anfield w tamtym sezonie Premiership po tym, jak gol Johna O'Shea w doliczonym czasie gry zapewnił United niezasłużone zwycięstwo 1-0. The Reds bez wątpienia czuli się zdruzgotani, ponieważ praktycznie przez cały mecz dominowali na boisku i to oni zasłużyli na zwycięstwo, jednak cały wysiłek poszedł na marne, gdy Reinie udało się tylko sparować uderzenie Ronaldo z rzutu wolnego i O'Shea nie miał problemów z umieszczeniem piłki w siatce z najbliższej odległości. Jeśli do tego dodamy, że Reina praktycznie przez całe spotkanie nie miał nic do roboty, to tym większe rozczarowanie dotknęło piłkarzy Rafy Beniteza.

16.12.2007

Liverpool zanotował pierwszą ligową porażkę na Anfield również i w kolejnym sezonie. Jedyna bramka wpadła w pierwszej połowie po strzale Carlosa Teveza. Liverpool stworzył sobie więcej szans na strzelenie gola, a United dwa razy wybijało piłkę z linii bramkowej. Grając dobrze w defensywie, jednym kontratakiem zgarnęli trzy punkty.

Liverpool FC 2-1 Manchester United

13.09.2008

Rafa Benitez zanotował pierwsze ligowe zwycięstwo nad drużyną Alexa Fergusona. The Reds musieli się podnieść po koszmarze, jaki zafundował im na starcie Carlos Tevez, wyprowadzając Man United na prowadzenie strzałem z 16 metrów już w 3. minucie. Na szczęście dzięki nieporozumieniu Edwina van der Sara i Wesa Browna jeszcze przed przerwą doszło do wyrównania, a na kilkanaście minut przed końcem trafienie wprowadzonego przez Rafę Beniteza Ryana Babela, po asyście Dirka Kuyta, dało Liverpoolowi trzy punkty.

Liverpool FC 2-0 Manchester United

25.10.2010

Liverpool rozegrał kapitalne spotkanie przed własną publicznością na Anfield i pokonał United 2-0, kończąc tym samym passę czterech kolejnych porażek w wielkim stylu. Mecz od początku stał na wysokim poziomie, jednak dopiero po przerwie padały bramki. Atakując przed trybuną the Kop Liverpoolczycy stwarzali liczne okazje, a jedną z nich po doskonałym podaniu Yossiego Benayouna wykorzystał Fernando Torres, dając prowadzenie gospodarzom. Hiszpan wracał jednak po kontuzji i nie mógł zagrać całego meczu, więc niedługo potem zmienił go David Ngog. United w końcówce desperacko rzucili się do odrabiania strat i to właśnie młody Francuz w doliczonym czasie gry po samotnym, czterdziesto-metrowym biegu pokonał van der Sara i ustalił wynik spotkania.