LIV
Liverpool
Towarzyski
24.07.2024
05:30
BET
Real Betis
 
Osób online 3751

Comolli zachwycony z transferu


Damien Comolli jest zdania, że Alexander Doni zapewni dodatkową pomoc w rozwoju młodych golkiperów w Liverpoolu. The Reds zatwierdzili transfer Brazylijczyka z włoskiej AS Romy w piątek. Comolli zaznacza że, przybycie nowego zawodnika na Anfield zapewni szansę dla początkujących bramkarzy, aby przejść na wypożyczenie i zebrać ważne doświadczenie w pierwszym zespole.

- Jesteśmy zachwyceni, że Doni przeszedł do Liverpoolu. Naszym zdaniem pozycja bramkarza wymagała wzmocnienia, ponieważ dzięki temu młodzi zawodnicy mogą udać się na wypożyczenie i zebrać trochę doświadczenia w trakcie sezonu, co jest niezwykle ważne dla ich rozwoju - powiedział dyrektor ds. piłki nożnej na Anfield.

- Sprowadziliśmy bardzo doświadczonego bramkarza, który potrafi poradzić sobie z presją w ważnych meczach oraz na szczeblu narodowym w reprezentacji Brazylii. Zaliczył udaną końcówkę sezonu, dlatego jesteśmy bardzo zadowoleni.

Podpisując kontrakt z Liverpoolem, Doni został piątym Brazylijczykiem, który przywdzieje koszulkę the Reds.

Comolli przyznał, że prosił o pewnego rodzaju rekomendację jednego z naszych obecnych Brazylijczyków Lucasa Leivy, podczas gdy klub zawierał umowę dotyczącą transferu 31-letniego bramkarza.

- Rozmawiałem z Lucasem na temat Doniego i wyrażał się bardzo pochlebnie zarówno o jego umiejętnościach na boisku, jak i osobowości. Myślę, że to dla nas świetny transfer.

- Pasuje do gry na angielskich boiskach. Jest dobrze zbudowany i ma świetne umiejętności gry w powietrzu. Szybko potrafi wznowić grę. Kiedy występujesz w takim klubie jak Roma od wielu lat, presja jest naprawdę ogromna, dlatego widać jak na dłoni, że potrafi sobie radzić ze wszystkim.

Pepe Reina to stały numer jeden między słupkami na Anfield, jednak Comolli uważa, że Doni zapewni rywalizację najwyższej klasy o miejsce w wyjściowej jedenastce.

- Kiedy przechodzisz do Liverpoolu to zdajesz sobie sprawę z tego, że Pepe jest numerem jeden. Ważne jest jednak nastawienie i mentalność poza boiskiem oraz w szatni. Drugi bramkarz ma wspierać podstawowego golkipera, ale jednocześnie konkurować każdego dnia o miejsce w zespole i myślę, że Doni spełnia wszystkie wymagania.

- Doni chciał pełnić rolę podstawowego bramkarza w klubie, kiedy pierwszy raz zgłosiliśmy swoje zainteresowanie. Przyznał jednak, że Liverpool Football Club jest na tyle duży, że jeśli będzie myślał o pozycji numer dwa to zgłosi swój akces.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę LFC.pl!

Komentarze (0)

Pozostałe aktualności

Gakpo strzela, ale Holandia przegrywa  (0)
25.06.2024 20:53, Margro1399, Liverpoolfc.com
LFC rozpoczyna współpracę z Japan Airlines  (0)
25.06.2024 20:03, Wiktoria18, liverpoolfc.com
Absencja Joty na treningu wyjaśniona  (0)
25.06.2024 17:16, Bartolino, thisisanfield.com
Bobby Clark może trafić do klubu Ljindersa  (0)
25.06.2024 17:14, Vladyslav_1906, thisisanfield.com
Jaka przyszłość czeka Carvalho?  (1)
25.06.2024 15:47, Redbeatle, thisisanfield.com
Endō ma zostać powołany na Igrzyska Olimpijskie  (4)
25.06.2024 13:52, RosolakLFC, thisisanfield.com
Copa America: Wygrana Kolumbii, remis Brazylii  (0)
25.06.2024 11:26, Bajer_LFC98, liverpoolfc.com