LIV
Liverpool
Towarzyski
24.07.2024
05:30
BET
Real Betis
 
Osób online 2987

Kenny na temat meczu w Stambule


Kenny Dalglish nie krył swego rozczarowania po tym, jak Liverpool przegrał towarzyski mecz z Galatasaray w czwartek. Menedżer the Reds jest zdania, że mecz z turecką ekipą może być cennym doświadczeniem dla jego podopiecznych przed nadchodzącym sezonem.

Milan Baros zdobył dwie bramki w pierwszej połowie, natomiast Johan Elmander dołożył trzecie trafienie po znakomitym strzale, który ostatecznie pogrążył Liverpool w Stambule.

Dalglish nie jest zadowolony z wyniku, jednak uważa, że lekcja futbolu na Turk Telekom Arena będzie solidnym rozdziałem w przygotowaniach do rozpoczęcia sezonu Premier League w następnym miesiącu.

- Myślę, że rywal prezentował nieco lepsze przygotowanie niż nasz zespół na początku meczu. Ponownie mogliśmy ujrzeć lepszą postawę w drugiej połowie, a pierwsza część wypadła blado zupełnie jak w weekend - powiedział Dalglish na konferencji po meczu.

- Piłkarze ciężko pracowali i na pewno skorzystają na pracy, którą włożyli w ten sparing. Porażka w tym meczu to nie jest dla nas żaden cios przed rozpoczęciem sezonu, jednak musimy popracować nad naszym przygotowaniem, lepiej organizować swoje szeregi i więcej biegać, kiedy rywal jest w posiadaniu piłki.

- Plusem jest to, że mogliśmy rozegrać kolejny mecz. Przeciwnik miał lepszą formę i być może był na odrobinę dalszym etapie przygotowań. Mieli rozpocząć już sezon, ale start został odłożony chyba w czasie o kilka dni.

- Musimy pokazać więcej cwaniactwa i doświadczenie na boisku oraz dopuszczać własne założenia do realizacji, kiedy nie jesteśmy w posiadaniu piłki. 13 sierpnia to dla nas wielki dzień, gdyż zaczyna się nowa kampania. Chcielibyśmy, żeby ten mecz posłużył jako przydatna lekcja przed pierwszą kolejką.

Kenny Dalglish zabrał ze sobą młodą kadrę na wyjazd do Turcji. Stewart Downing, Charlie Adam, Jordan Henderson, Jamie Carragher i Daniel Agger to tylko niektórzy zawodnicy trenujący w Melwood przed poniedziałkowym sparingiem z Valarengą.

Zapytany o wybór składu, Dalglish odpowiedział dziennikarzom: - To przygotowania do nowego sezonu. Czeka nas kolejny mecz w poniedziałek i musimy wybrać kolejną jedenastkę.

- Pojawią się zawodnicy, którzy nie mogli zagrać w tym spotkaniu. Młodzi zawodnicy bardzo skorzystają na tym doświadczeniu, natomiast seniorzy mogą poprawić w dalszym ciągu swoją kondycję.

- Nie chcemy przegrywać meczów, ale mamy dwa sparingi w ciągu czterech dni oraz długą podróż wieczorem do domu, dlatego to również trzeba wziąć pod uwagę, kiedy wybierasz skład na mecz. Podobne okoliczności będziemy mieli na uwadze, kiedy desygnujemy zespół na sparing w poniedziałek.

Lokalny dziennikarz poprosił Dalglisha, by ten podzielił się swoimi przemyśleniami odnośnie występu gwiazdy Galatasaray Ardy Turana, jak również udzielił komentarza na temat atmosfery na Turk Telekom Arena.

- Atmosfera była dobra, Galatasaray grało dobrze. Przeciwnik miał lepszą formę na początku i był szybszy od nas, ale nie jestem w stanie wyróżnić żadnego zawodnika, gdyż oglądaliśmy tylko własnych graczy.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę LFC.pl!

Komentarze (0)

Pozostałe aktualności

Absencja Joty na treningu wyjaśniona  (0)
25.06.2024 17:16, Bartolino, thisisanfield.com
Bobby Clark może trafić do klubu Ljindersa  (0)
25.06.2024 17:14, Vladyslav_1906, thisisanfield.com
Jaka przyszłość czeka Carvalho?  (1)
25.06.2024 15:47, Redbeatle, thisisanfield.com
Endō ma zostać powołany na Igrzyska Olimpijskie  (4)
25.06.2024 13:52, RosolakLFC, thisisanfield.com
Copa America: Wygrana Kolumbii, remis Brazylii  (0)
25.06.2024 11:26, Bajer_LFC98, liverpoolfc.com
Adrián osiągnął porozumienie z Betisem  (10)
24.06.2024 23:13, B9K, thisisanfield.com
Núñez odpowiada swoim krytykom  (1)
24.06.2024 21:58, K4cper32, thisisanfield.com