Zapraszamy do zapoznania się z zestawem 45 statystyk, które przedtawiła oficjalna strona Liverpoolu przed nadchodzącym starciem the Reds z Queens Park Rangers na Anfield Road.

Spotkania w lidze:

Na Anfield: 17 zwycięstw Liverpoolu, 1 zwycięstwo QPR, 2 remisy

Ogółem: 28 zwycięstw Liverpoolu, 6 zwycięstw QPR, 6 remisów

Liverpool przegrał jedynie 1 z 20 ligowych spotkań z QPR na Anfield. Porażka przytrafiła się w marcu 1991 w stosunku 3-1. Jan Molby zdobył wtedy gola z karnego, po tym, jak do przerwy the Reds przegrywali po trafieniach Lesa Ferdinanda i Roya Wegerle’a. Clive Wilson przypieczętował zwycięstwo gości golem w 84 minucie.

Jedynie w 3 z 40 ligowych spotkań pomiędzy obiema drużynami Liverpool nie zdołał zdobyć bramki.

W ostatnim meczu pomiędzy obiema drużynami na Anfield the Reds wygrali 1-0 po golu Neila Ruddocka.

W rewanżu w Londynie Liverpool wygrał 2-1, po bramkach Marka Wrighta i Robbiego Fowlera.

The Reds przestrzelili dwa karne w wygranym 1-0 spotkaniu w marcu 1993, pechowcami byli Mike Marsh i John Barnes. Tony Roberts obronił jedenastkę wykonywaną przez Marsha, Barnes natomiast trafił w słupek.

The Reds zremisowali cztery ostatnie mecze na Anfield. Rekord w wysokości sześciu remisów z rzędu u siebie padł w okresie od listopada 1951 do stycznia 1952.

Kenny Dalglish przegrał jedynie 1 z ostatnich 53 meczów na Anfield jako menedżer Liverpoolu.

Liverpool zapewnił sobie 18 ligowy tytuł w 1990 roku po wygranej u siebie z QPR 2-1, bramki zdobyli Ian Rush i John Barnes (z karnego).

The Reds wygrali jedynie 1 z ostatnich 7 spotkań z beniaminkami.

Liverpool wygrał 4 z ostatnich 9 spotkań z beniaminkami na Anfield.

Dirk Kuyt od maja czeka na swojego 50 ligowego gola dla Liverpoolu.

W styczniu 2010 Charlie Adam zdobył gola dla Blackpool w zremisowanym 2-2 spotkaniu z QPR.

W tym sezonie w lidze The Reds zdobyli zaledwie trzy gole w pierwszych połowach. W ostatnich 12 meczach we wszystkich rozgrywkach przed 44 minutą trafili zaledwie raz – w ostatnim meczu u siebie z Manchesterem City.

Żaden przeciwnik Liverpoolu w ostatnich 12 starciach nie zdobył więcej niż 1 gola.

Jedynie Liverpool i Manchester City pozostają niepokonani u siebie w Premier League

QPR wygrali 3, a przegrali 4 wyjazdowe spotkania w tym sezonie. Zwyciężyli z Evertonem (1-0), Wolves (3-0) i Stoke (3-2), a porażki doznali z Wigan, Fulham, Tottenhamem i Norwich.

Rangers zdobyli w tym sezonie na wyjeździe 9 punktów, o 2 więcej niż u siebie.

Podobnie jak Liverpool, ugrali więcej punktów na wyjeździe niż u siebie.

QPR jest jednym z czterech klubów, które nie zremisowały w tym sezonie na wyjeździe – pozostałe to Liverpool, Everton i Bolton.

Dwóch piłkarzy QPR zostało w tym sezonie wyrzuconych z boiska, obaj w meczach u siebie. Clint Hill obejrzał czerwoną kartkę w inauguracyjnym, przegranym meczu z Boltonem, a Armand Traore przeciwko Aston Villi.

W ich ostatnich pięciu ligowych spotkaniach padło 19 goli, z czego QPR strzeliło 8.

W ostatnich 9 ligowych meczach QPR raz zachowało czyste konto (przeciwko Chelsea na Loftus Road).

Od czasu porażki 6-0 z Fulham 2 miesiące temu Queens Park Rangers strzeliło gola w każdym z ostatnich 7 meczów.

Rangers wygrali 1 z ostatnich 5 starć, pokonali Stoke 3-2 na Brittania Stadium.

QPR z 23 wizyt na Anfield w lidze i pucharach jedynie 1 zakończyło zwycięstwem.

W tych 23 meczach Rangers nigdy nie zdołali zachować czystego konta.

Żaden piłkarz obu drużyn nie zdołał zdobyć hat-tricka w spotkaniach pomiędzy tymi zespołami.

W sześciu meczach z Liverpoolem Neil Warnock jako manager zanotował jedno zwycięstwo. Miało to miejsce w półfinale Pucharu Ligi w 2003 roku. Prowadzone przez niego Sheffield United wygrało u siebie 2-1, jednak na wyjeździe przegrało po dogrywce 2-0.

Warnock prowadzi klub z Loftus Road od marca 2010 i zanotował 33 zwycięstwa w 74 ligowych spotkaniach.

Heidar Helguson stał się w ostatnią sobotę drugim piłkarzem Rangers, który strzelał bramki w czterech ligowych meczach u siebie z rzędu. Pierwszym był Les Ferdinand, który dokonał tego wyczynu w okresie od października do grudnia 1994.

Islandzki napastnik strzelił wszystkie ze swoich sześciu goli w tym sezonie w ostatnich siedmiu meczach.

Joey Barton dwukrotnie w swojej karierze był wyrzucany z boiska na Anfield – raz, gdy grał dla Manchesteru City i raz, gdy występował dla Newcastle United.

Alejandro Faurlin jest jedynym piłkarzem, który wystąpił we wszystkich 14 ligowych spotkaniach QPR w tym sezonie.

Następny występ Clinta Hilla będzie jego 50 w barwach Rangers.

Po zdobyciu zaledwie 7 goli przez 13 lat seniorskiej kariery Luke Young trafił 2 razy w ostatnich 3 meczach.

Po zdobyciu w sierpniu zwycięskiego gola przeciwko Evertonowi Tommy Smith jedynie raz wyszedł w podstawowym składzie.

QPR otrzymało w tym sezonie jeden rzut karny, który w meczu przeciwko Chelsea na bramkę zamienił Heidar Helguson.

Najlepszy sezon QPR w najwyższej klasie rozgrywkowej miał miejsce w latach 1975-76, kiedy zajęli drugie miejsce, za Liverpoolem.

W ostatnim sezonie Rangers wygrali Championship z 88 punktami na koncie i po 15 latach powrócili do Premier League.

Dwóch piłkarzy QPR zostało wyrzuconych z boiska na Anfield w grudniu 1993 – Simon Barker i Les Ferdinand w ostatnich 12 minutach przegranego 3-2 spotkania.

Strzelcy w tym sezonie (ligowe trafienia w nawiasach):

Liverpool: Suarez 7 (4), Carroll 3 (2), Maxi 3 (1), Adam 2 (2), Bellamy 2 (1), Gerrard 1 (1), Henderson 1 (1), Johnson 1 (1), Kelly 1 (0), Kuyt 1 (0), Skrtel 1 (1), samobóje 3 (3).

QPR: Helguson 6 (6), Bothroyd 2 (2), Young 2 (2), Barton 1 (1), Campbell 1 (1), Faurlin 1 (1), Smith 1 (1), samobóje 1 (1).