AV - LFC: Ostatnie 5 spotkań

W niedzielę na Villa Park, ekipa prowadzona przez Alexa Mcleisha podejmie Liverpool. Przypomnijmy sobie 5 ostatnich spotkań na obiekcie Aston Villi rozgrywanych między tymi drużynami.

Aston Villa 1-0 Liverpool

Maj 2011

Liverpool po tej porażce zajął 6 miejsce w rozgrywkach ligowych, co oznaczało brak europejskich pucharów na Anfield w następnym sezonie. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył Stewart Downing, który wpakował piłkę do siatki z bliskiej odległości po dośrodkowaniu Marka Albrightona.

Aston Villa 0-1 Liverpool

Grudzień 2009

The Reds zainkasowali komplet punktów po niełatwym spotkaniu. Gospodarze byli zespołem, którzy przeważał i stworzył sobie więcej dogodnych sytuacji na boisku. Kiedy wydawało się, że mecz zakończy się bezbramkowym remisem, błysk geniuszu pokazał Fernando Torres, który w 93 minucie wpadł w pole karne i strzałem w długi róg nie dał szans Friedelowi.

Aston Villa 0-0 Liverpool

Sierpień 2008

Piłkarze Rafy Beniteza przeżyli spotkanie pełne walki pomiędzy dwoma wyrównanymi zespołami, lecz pomimo tworzenia wielu sytuacji podbramkowych nie mogli strzelić wystarczającej do zwycięstwa bramki. W dodatku siła uderzeniowa Czerwonych została osłabiona już w 30 minucie, kiedy z kontuzją uda boisko opuścił El Nino.

Aston Villa 1-2 Liverpool

Sierpień 2007

Dzięki przytomności umysłu Kuyta i geniuszowi Stevena Gerrarda ekipa z Anfield Road wygrała pierwszy inauguracyjny mecz od 4 lat w Premier League. Kapitan Liverpoolu dzięki świetnie egzekwowanemu rzutowi wolnemu w 87 minucie dał zwycięstwo swojej drużynie.

Marzec 2007

Kto chciał zobaczyć porządną lekcję antyfutbolu mógł w niedzielne popołudnie wybrać się na Villa Park. Mecz stał na naprawdę mocno przeciętnym poziomie a widzowie mogli mieć nawet wrażenie, że zespoły przed meczem umówiły się, iż zagrają na 0-0, byle tylko jak najszybciej skończyć występy na boisku