05.05.2024
17:30

Osób online 1118

LFC - MU: Ostatnie 5 spotkań

W sobotę Liverpool na własnym terenie podejmie Manchester United w ramach 4 rundy rozgrywek Pucharu Anglii. Przypomnijmy sobie 5 ostatnich konfrontacji między tymi zespołami na Anfield Road.

Liverpool 1-1 Man United

Październik 2011

Steven Gerrard zaznaczył swój pierwszy start w tym sezonie golem. W swoim pierwszym, od marca, występie w pierwszej jedenastce, kapitan the Reds umieścił piłkę w siatce gości po świetnie wykonanym rzucie wolnym w 68 minucie spotkania.

Gdy zostało 10 minut do końca meczu, rezerwowy Javier Hernadez uratował punkt dla Manchesteru, trafiając z główki po rzucie rożnym.

Liverpool 3-1 Man United

Marzec 2011

Luis Suarez rozgrywał kapitalną partię mając udział przy wszystkich 3 golach, jakie tego dnia przed publiką Liverpoolu strzelał Dirk Kuyt. Goście zdołali odpowiedzieć jedynie honorowym strzałem Hernandeza w doliczonym czasie gry.

Liverpool 2-0 Man United

Październik 2009

Dzięki bramkom strzelonym przez Fernando Torresa i Davida Ngoga gospodarze odnieśli pewną wygraną. W 65. minucie spotkania El Nino w swoim stylu wykorzystał świetne podanie Benayouna i mimo asysty ze strony Ferdinanda strzelił tak, że Van der Sar był bez najmniejszych szans na obronę. Natomiast w ostatnich sekundach meczu, zwycięstwo The Reds przypieczętował Ngog, który ze stoickim spokojem wykorzystał kontrę Liverpoolu i asystę Lucasa.

Liverpool 2-1 Man United

Wrzesień 2008

Rafa Benitez zanotował pierwsze ligowe zwycięstwo nad drużyną Alexa Fergusona. Bramki dla the Reds strzelali Wes Brown po nieporozumieniu z Van der Sarem oraz Ryan Babel po asyście Dirka Kuyta, a spotkanie zakończyło się wynikiem 2-1. The Reds musieli się podnieść po koszmarze, jaki zafundował im na starcie Carlos Tevez, wyprowadzając Man United na prowadzenie strzałem z 16 metrów już w 3 minucie

Liverpool 0-1 Man United

Grudzień 2007

Drużyna Rafy dominowała w spotkaniu, lecz trafienie Teveza zadecydowało o sukcesie Diabłów. Liverpool stworzył sobie więcej szans na strzelenie bramki, a United dwa razy wybijało piłkę z linii bramkowej. Grając dobrze w defensywie, jednym kontratakiem zdobyli bramkę na wagę 3 oczek.