13.05.2024
21:00

Osób online 1048

LFC - Arsenal: Ostatnie 5 spotkań

Dziś o 13.45 na Anfield Road, gospodarze będą podejmować Kanonierów w kolejnym meczu w ramach rozgrywek Premier League. Przypomnijmy sobie nasze 5 ostatnich konfrontacji z ekipą Arsenalu na własnym terenie.

Liverpool 1-1 Arsenal

Sierpień 2010

Liverpool grający w 10 zapewnił, że debiut Hodgsona jako menadżera The Reds w Premier League został zapamiętany na długo. Czerwoni bili się jak lwy przeciwko The Gunners po tym jak w 45 minucie Joe Cole zakończył swój ligowy debiut po faulu na Laurencie Koscielnym.

Chwilę po wznowieniu David N’Gog wprowadził gospodarzy na ścieżkę zwycięstwa po świetnym uderzeniu które znalazło drogę do siatki Arsenal cisnął w poszukiwaniu wyrównania, lecz doszło do niego dopiero w niezwykle nieszczęśliwych okolicznościach, gdy Pepe Reina wrzucił piłkę do własnej siatki po starciu z Marouanem Chamakhiem w 90 minucie.

Liverpool 1-2 Arsenal

Grudzień 2009

Samobójczy gol Glena Johnsona i wspaniała bramka Andrija Arszawina zadecydowały o zwycięstwie Arsenalu na Anfield Road. The Reds byli zdecydowanie lepszym zespołem w pierwszej połowie, czego dowodem było prowadzenie po golu Kuyta. 2 szybkie trafienia podopiecznych Wengera w drugiej połowie kompletnie zbiły gospodarzy z tropu, którzy nie wrócili już do swojej gry.

Liverpool 4-4 Arsenal

Kwiecień 2009

Po jednym z najbardziej ekscytujących spotkań w historii Anfield, Liverpool zremisował z Arsenalem 4:4 i znalazł się na szczycie Premier League. Cztery gole dla the Gunners strzelił Andrij Arszawin. Po 2 bramki dla gospodarzy strzelali Benayoun i Torres. Kanonierzy trzykrotnie wychodzili na prowadzenie, w tym raz w doliczonym czasie gry, jednak niezmordowany Liverpool zawsze odrabiał straty.

Liverpool 4-2 Arsenal

Kwiecień 2008

Champions League

Bramki w ostatnich minutach Stevena Gerrarda i Ryana Babela dały zwycięstwo nad Arsenalem i jednocześnie awans do półfinału Ligi Mistrzów. Wydawało się, że The Reds już nie dadzą rady awansować, kiedy Adebayor w ostatnich 10 minutach meczu strzelił wyrównującą bramkę na 2-2, co dawało Kanonierom awans po remisie 1-1 w pierwszym meczu w Londynie, jednak końcówka należała do Czerwonych.

Październik 2007

Czerwoni mogą chyba się cieszyć, że zdobyli ten punkt, gdyż to goście mieli więcej sytuacji, by zadać w tej grze decydujący cios. Bramka Cesca Fabregasa w końcowych fragmentach spotkania odebrała nadzieje fanom na Anfield na odniesienie zwycięstwa z liderem rozgrywek. Hiszpański pomocnik wpisał się na listę strzelców w 79 minucie pokonując Reine w sytuacji 1-1.

Wcześniej w pierwszej odsłonie The Reds na prowadzenie wyprowadził Steven Gerrard soczystym strzałem z rzutu wolnego.