Blackburn - LFC: Ostatnie 5 spotkań

Dziś wieczorem na Ewood Park, zespół Wędrowców podejmował będzie The Reds w ramach 33 kolejki angielskiej Premier League. Przypomnijmy sobie 5 ostatnich starć między tymi zespołami na obiekcie Blackburn.

Blackburn 3-1 Liverpool

Styczeń 2011

Był to ostatni mecz Roya Hodgsona na stanowisku menadżera Liverpoolu. The Reds doznali kolejnej frustrującej porażki po bramkach Olssona i Mwaruwariego (2). Gol Gerrarda był tylko na otarcie łez. Poza tym kapitan nie wykorzystał rzutu karnego.

Blackburn 0-0 Liverpool

Grudzień 2009

Pomimo wysiłków Stevena Gerrarda, który rozgrywał pięćsetny mecz w barwach klubu, podopieczni Rafaela Beniteza nie potrafili przełamać obrony gospodarzy i zgarnąć pełnej puli.

Blackburn 1-3 Liverpool

Grudzień 2008

Goście długo nie potrafili przełamać defensywy Rovers, do momentu kiedy Xabi Alonso w 69 minucie technicznym strzałem skierował piłkę do siatki. Na 2-0 podwyższył Benayoun. Rovers za sprawą Santa Cruza wrócili do gry, jednak Steven Gerrard w ostatniej minucie przypieczętował triumf Liverpoolu.

Listopad 2007

The Reds zdominowali drugą połowę meczu i mieli okazje na zdobycie bramek dających 3 punkty, jednak musieli zadowolić się tylko jednym, po tym jak Brad Friedel popisał się kilkoma świetnymi paradami a David Bentley wybił piłkę z linii bramkowej po uderzeniu głową Petera Croucha.

Blackburn 1-0 Liverpool

Grudzień 2006

1 gol Benniego McCarthy’ego z 49 minuty wystarczył, żeby na Boxing Day gospodarze okazali się lepsi od Liverpoolu. Ojcem tego zwycięstwa był golkiper Wędrowców Brad Friedel, który nieraz popisywał się wprost niezwykłymi paradami, zwłaszcza w końcówce meczu.