LFC - Villa: Ostatnie 5 spotkań

Liverpool już jutro zagra na własnym stadionie z ekipą Paula Lamberta. Przypomnijmy sobie 5 ostatnich konfrontacji pomiędzy tymi zespołami na Anfield.

Liverpool 1-1 Aston Villa

Kwiecień 2012

Goście objęli prowadzenie już w 10. minucie za sprawą Chrisa Herda i długo nie zamierzali zmieniać tego stanu rzeczy. W końcówce spotkania wyrównującą bramkę dla The Reds zdobył Luis Suarez.

Liverpool 3-0 Aston Villa

Grudzień 2010

Liverpool świetnie wszedł mecz i po 16 minutach prowadził 2-0 za sprawą bramek Davida Ngoga i Ryana Babela. W drugiej połowie słabiutko usposobionych tego dnia The Villans dobił Maxi ustalając wynik spotkania.

Liverpool 1-3 Aston Villa

Sierpień 2009

Gol w 72 minucie Fernando Torresa dał jeszcze gospodarzom jakieś nadzieje na korzystny wynik, po tym jak do przerwy przegrywali 0-2 po samobójczej bramce Lucasa, a także trafieniu Daviesa. Ashley Young parę minut po golu El Nino przypieczętował zwycięstwo The Villans pewnie egzekwując jedenastkę, po faulu Gerrarda na Reo-Cokerze.

Liverpool 5-0 Aston Villa

Marzec 2009

Liverpool rozegrał kapitalne zawody i wręcz zdmuchnął z powierzchni ziemi ekipę gości. Steven Gerrard dzięki 2 bramkom z rzutów karnych przypieczętował hattricka. Pięknego gola po asyście Pepe Reiny zanotował Albert Riera. Listę strzelców The Reds tego dnia zamknął Dirk Kuyt.

Liverpool 2-2 Aston Villa

Styczeń 2008

Bramka zdobyta w samej końcówce przez Petera Croucha uchroniła Liverpool przed porażką. Czerwoni prowadzili co prawda od 19 minuty po golu Benayouna, ale 3 minuty gapiostwa w drugiej połowy kosztowały ich utratę prowadzenia, by po chwili przegrywać.