Man U - LFC: Ostatnie 5 meczów

W niedzielne popołudnie na Old Trafford, Manchester United podejmie Liverpool w ramach arcyciekawie zapowiadającej się konfrontacji w Premier League. Przypomnijmy sobie 5 ostatnich pojedynków tych zespołów na obiekcie Czerwonych Diabłów.

Manchester United 2-1 Liverpool

Luty 2012

Liverpool nie zaprezentował się z najlepszej strony na Old Trafford. Porażka 1-2 w głównej mierze była skutkiem słabego początku drugiej połowy, kiedy Wayne Rooney dwukrotnie trafił do siatki Liverpoolu. Czerwonych stać było tylko na honorowego gola Luisa Suareza.

Manchester United 1-0 Liverpool

Styczeń 2011

FA Cup

Powrót Dalglisha na stołek trenerski zakończył się rozczarowującym odpadnięciem z Pucharu Anglii. Idol Anfield przyjął ostry cios już w 2 minucie meczu, kiedy to kontrowersyjną jedenastkę na bramkę zamienił Ryan Giggs. Gwoździem do trumny okazał się wślizg Gerrarda na Carricku w 32 minucie spotkania, który zakończył się czerwoną kartką dla kapitana Liverpoolu.

Manchester United 3-2 Liverpool

Wrzesień 2010

Bułgar Berbatov okazał się katem Liverpoolu kompletując hattricka ku radości zgromadzonych na Old Trafford kibiców. Liverpool walczył dzielnie, ale 2 gole Stevena Gerrarda nie dały tego dnia drużynie nawet punktu.

Marzec 2010

Goście świetnie weszli w mecz za sprawą skutecznej główki Torresa w 5 minucie po dośrodkowaniu Kuyta z prawej strony boiska. 7 minut potem wyrównał jednak Rooney a w drugiej połowie szalę zwycięstwa na korzyść Diabłów przechylił Koreańczyk - Park Ji Sung.

Manchester United 1-4 Liverpool

Marzec 2009

Ten mecz na długie lata będzie tkwił w pamięci fanów Liverpoolu. Spotkanie nie zaczęło się najlepiej dla podopiecznych Beniteza, kiedy w 23 minucie Cristiano Ronaldo pewnie wykorzystał rzut karny, pakując piłkę do siatki Reiny. The Reds walczyli na całego doprowadzając do wyrównania, kiedy Torres zwyciężył w pojedynku biegowym Vidicia. Jeszcze w pierwszej połowie Liverpool objął prowadzenie za sprawą jedenastki zamienionej na bramkę przez Gerrarda. W drugiej odsłonie Fabio Aurelio i Andrea Dossena wbili gwoździe do trumny bezradnego Manchesteru.