W niedzielne popołudnie na Anfield Road, Liverpool podejmować będzie ekipę Tottenhamu. Przypomnijmy sobie 5 ostatnich konfrontacji z Kogutami na naszym stadionie.

Luty 2012

Liverpool po zaciętym pojedynku podzielił się punktami z ekipą Tottenhamu. Obie ekipy stworzyły emocjonujące widowisko, w którym zabrakło jedynie bramek.

Liverpool 0-2 Tottenham

Maj 2011

Rafael Van der Vaart zapewnił Spurs prowadzenie w dziesiątej minucie, gdy po uderzeniu piłki z woleja ta odbiła się rykoszetem od Johnsona i wpadła w prawy róg bramki, dając gościom prowadzenie. Luka Modric zwiększył prowadzenie na 2-0 po rzucie karnym podyktowanym na początku drugiej połowy, gdy Johna Flanagana spotkała niesprawiedliwa ocena ze strony sędziego.

Liverpool 2-0 Tottenham

Styczeń 2010

Skuteczna gra Dirka Kuyta, zakończona zdobyciem dwóch bramek, pozwoliła Liverpoolowi odnieść niezwykle istotne zwycięstwo. W 6. minucie spotkania reprezentant Oranje precyzyjnym strzałem zakończył dobrą akcje Aquilaniego, a w doliczonym czasie meczu wykazał się sporą koncentracją, pewnie wykorzystując rzut karny.

Liverpool 3-1 Tottenham

Maj 2009

Gole Fernando Torresa, Alana Huttona (samobój) i Yossiego Benayouna pozwoliły The Reds zakończyć sezon bez porażki na własnym stadionie. Mecz zostanie zapamiętany na długo głównie dlatego, że z Liverpoolem pożegnał się legendarny obrońca - Sami Hyypia.

Liverpool 2-2 Tottenham

Październik 2007

Wyglądało na to, że the Reds zaliczą swoją pierwszą ligową porażkę na własnym terenie, po tym jak Robbie Keane zaliczył trafienia w odstępie 3 minut, czym zniweczył bramkę Woronina. Jednak Torres wyskoczył najwyżej przy długim słupku i uderzeniem głową w 90 minucie zapewnił Liverpoolowi remis.