LFC - Chelsea: Ostatnie 5 spotkań

W niedzielę na Anfield Road, Liverpool grać będzie z Chelsea Londyn w jednej z ostatnich kolejek Premier League w tym sezonie. Przypomnijmy sobie 5 ostatnich konfrontacji między tymi drużynami na obiekcie Czerwonych.

Liverpool 4-1 Chelsea

Maj 2012

Liverpool w wymarzonym stylu pożegnał się z kibicami na Anfield, wygrywając z londyńską Chelsea 4:1. Po 30 minutach było już w zasadzie po meczu, kiedy po samobójczym golu Essiena a także trafieniach Hendersona i Aggera, gospodarze wygrywali 3-0. Na bramkę Ramireza odpowiedział Shelvey pieczętując efektowne zwycięstwo.

Liverpool 2-0 Chelsea

Listopad 2010

Dwie bramki Fernando Torresa w 11 i 44 minucie gry zapewniły the Reds ważną wygraną nad przyjezdnymi z Londynu. Obrona Liverpoolu zagrała w tym meczu bez zarzutu nie pozwalając na wiele rywalom.

Liverpool 0-2 Chelsea

Maj 2010

Gospodarze nie sprostali rozpędzonym zawodnikom Chelsea, który po pierwszej połowie za sprawą bramki Didiera Drogby prowadzili 1-0. Po przerwie wynik podwyższył Lampard wykorzystując dokładną asystę Anelki.

Liverpool 1-3 Chelsea

Kwiecień 2009

Champions League

Nadzieje na zwycięstwo Liverpoolu w tegorocznej edycji Champions League zostały mocno zachwiane po bolesnej porażce the Reds z Chelsea w pierwszym meczu ćwierćfinałowym Ligi Mistrzów. Gole Branislava Ivanovicia (2) i Didiera Drogby zapewniły Londyńczykom pewną przewagę w dwumeczu po tym, jak Fernando Torres pomógł Liverpoolowi perfekcyjnie wejść w mecz strzelając bramkę otwierającą wynik w 6 minucie.

Luty 2009

The Reds panowali przez cały czas spotkania, a dominacja w drugiej połowie przyniosła zasłużone bramki dla El Nino - w 89. i 94. minucie. Gospodarze mieli ułatwione zadanie, kiedy w 57 minucie za faul Lamparda na Alonso, reprezentant Anglii wyleciał z boiska po obejrzeniu czerwonego kartonika.