13.05.2024
21:00

Osób online 1046

NUFC - LFC: Statystyki

W pierwszym meczu tego sezonu The Reds zremisowali z Newcastle 1:1 na Anfield. To był sześcsetny mecz Gerrarda w barwach Liverpoolu. Yohan Cabaye dał Srokom prowadzenie na dwie minuty przed zakończeniem pierwszej połowy. Luis Suarez zdobył wyrównującą bramkę w 67 minucie. To był pierwszy punkt od ośmiu lat zdobyty przez Newcastle na Anfield.

W piętnastu kolejnych meczach pomiędzy tymi drużynami nie padł remis. Od meczu w maju 2004 roku na Anfield, ostatnim Gerarda Houlliera w roli menedżera klubu.

Ostatni bezbramkowy remis w meczu pomiędzy The Reds a Srokami padł w lutym 1974 roku. W kolejnych 55 meczach padały gole.

W ostatnich trzynastu spotkaniach, na wyjeździe i na Anfield, Liverpool wygrywał dziewięć razy i przegrywał trzy. The Reds zdobywali gole w dwunastu z trzynastu spotkań.

Najwyższe zwycięstwo nad Newcastle Liverpool odniósł w grudniu 2008 roku, kiedy wygrali 5-1. Gole zdobywali Steven Gerrard (2), Sami Hyypia, Ryan Babel i z karnego- Xabi Alonso. Dwunastu z osiemnastu piłkarzy w ówczesnym składzie nie gra już w barwach Liverpoolu.

The Reds w sześciu ostatnich spotkaniach przeciwko Srokom zdobyli łącznie trzynaście goli.

Liverpool wygrał dwadzieścia jeden, a przegrał dziewięć z trzydziestu siedmiu meczów pomiędzy tymi drużynami. Na St James Park wygrali sześć spotkań, zremisowali cztery a przegrali osiem.

Liverpool w kolejnych dwudziestu meczach na terenie Newcastle zdołał tylko dwukrotnie zachować czyste konto- we wrześniu 2001 i w listopadzie 2007 roku.

W sześciu z ośmiu wygranych meczów przeciwko Newcastle, Gerrard zdobywał bramki. Angielski pomocnik strzelił siedem bramek przeciwko Srokom. Tylko Michael Owen zdołał strzelić więcej bramek przeciwko Newcastle- aż trzynaście trafień.

The Reds zdobyli 74gole przeciwko Newcastle w Premier League (więcej niż jakikolwiek inny zespół). W meczach pomiędzy tymi drużynami padło 116 goli.

Liverpool zdobył na St James Park 28 goli- najwięcej bramek niż w jakimkolwiek innym, wyjazdowym meczu w Premier League.

Tylko dwóch piłkarzy Liverpoolu może pochwalić się hat-trickiem zdobytym na St James Park- Steve Nicol we wrześniu 1987 roku i Owen w sierpniu 1998- oba mecze zakończyły się wynikiem 4-1.

Glen Johnson zdobył przeciwko Srokom swojego pierwszego gola w karierze w barwach Chelsea. The Blues wygrali u siebie 5-0 w listopadzie 2003 roku.

Z kolei Lucas Leiva zdobył swojego pierwszego gola w lidze przeciwko The Geordies, w meczu na Anfield zakończonym wynikiem 3-0, w maju 2009 roku.

Gerrard zagrał we wszystkich 34 meczach tego sezonu- nigdy wcześniej nie zdołał rozegrać kompletu spotkań.

Tylko trzy drużyny zdobyły więcej goli na wyjeździe niż Liverpool- Manchester United (35), Chelsea i Tottenham (po 31 goli).

Alan Pardew prowadził zespół Newcastle w meczu w grudniu 2010 roku, w którym Sroki wygrały aż 3-1.

Jako menedżer Newcastle, Charltonu i WHU, zdołał wygrać 2 z 10 spotkań przeciwko The Reds.

Newcastle w tym sezonie straciło aż 60 goli- to trzeci najgorszy wynik w Premier League. Reading straciło 65 goli a Aston Villa 63.

Sroki zdołały wygrać tylko jedno spotkanie z ostatnich siedmiu w lidze angielskiej i lidze europejskiej- ostatnie zwycięstwo odnotowali przeciwko Fulham dzięki bramce Papissa Cisse w 93 minucie.

Trzy z ostatnich ośmiu goli zdobytych przez Newcastle padło w 90 minucie i wszystkie były dziełem Cisse.

Newcastle nie zdobyło bramki więcej niż raz w ostatnich ośmiu meczach i tylko jednego w ostatnich jedenastu spotkaniach.