LIV
Liverpool
Towarzyski
26.07.2026
00:00
SUN
Sunderland
 
Osób online 971

Alisson wciąż może opuścić Liverpool


Alisson ponownie znalazł się na celowniku klubów z Arabii Saudyjskiej, w tym Al Qadsiah prowadzonego przez Brendana Rodgersa, gdzie mógłby ponownie współpracować ze swoim trenerem bramkarzy.

Po tym, jak planowany transfer do Juventusu upadł wcześniej tego lata, wydawało się, że Alisson rozpocznie nowy sezon jako podstawowy bramkarz Liverpoolu.

Brazylijczyk ponownie jest jednak łączony z odejściem z Anfield jeszcze przed startem rozgrywek. O zainteresowaniu ze strony Saudi Pro League poinformowali Alex Crook i Ben Jacobs z talkSPORT.

Wśród potencjalnych kierunków dla 33-letniego golkipera wymieniane są Al Ittihad, Al Qadsiah oraz Al Hilal. Obecnie Alisson odpoczywa z rodziną po zakończeniu Mistrzostw Świata.



Dwa z tych klubów mają interesujące powiązania zarówno z Alissonem, jak i Liverpoolem. Brendan Rodgers jest obecnie szkoleniowcem Al Qadsiah i niedawno do jego sztabu Johna Achterberga.

Achterberg przez 15 lat pracował w Liverpoolu jako trener bramkarzy, zanim w 2024 roku przeniósł się do Arabii Saudyjskiej. W tym czasie ściśle współpracował z Alissonem.

Z kolei Al Hilal ma po zamknięciu letniego okna transferowego zatrudnić Richarda Hughesa na stanowisku dyrektora sportowego. Bliski współpracownik Hughesa, Simon Francis, już teraz odpowiada tam za rekrutację.

Stanowisko Liverpoolu w sprawie sprzedaży Alissona



Liverpool pozostaje zdecydowany, by zatrzymać Alissona. Takie samo stanowisko klub prezentował wcześniej tego lata, gdy Juventus mocno zabiegał o transfer Brazylijczyka.

Według talkSPORT klub znajduje się w „silnej pozycji”, ponieważ bramkarz „nie powinien naciskać na transfer”, mając świadomość, że nadal jest numerem jeden na Anfield.

Choć przeprowadzka do Arabii Saudyjskiej jest określana jako „mało prawdopodobna”, Crook i Jacobs zwracają uwagę, że „Liverpool oczekiwałby znaczącej kwoty, aby zmienić swoje stanowisko”.

Sugeruje to, że transfer nie jest całkowicie wykluczony i że, biorąc pod uwagę sytuację kontraktową Alissona, którego umowa wkracza w ostatni rok, a w październiku skończy 34 lata, klub rozważyłby sprzedaż za odpowiednią ofertę.

Nie ustalono konkretnej ceny, ale zaznaczono, że każda propozycja musiałaby być „znacznie wyższa” od kwoty 15 milionów euro, czyli około 12,8 miliona funtów, o której wcześniej informowały włoskie media.

Nie jest to pierwszy raz, gdy Alisson jest łączony z przeprowadzką do Saudi Pro League. Zainteresowanie pojawiało się już w 2023 i 2024 roku, jednak Liverpool stanowczo odrzucał wszelkie możliwości sprzedaży.



Giorgi Mamardaszwili dołączył do Liverpoolu ubiegłego lata jako długoterminowy następca Alissona, ale dotychczas nie zdołał w pełni przekonać do siebie podczas występów w zastępstwie Brazylijczyka.

Reprezentant Gruzji znalazł się w pierwszej grupie zawodników, która wróciła w tym tygodniu do AXA Training Centre na początek przygotowań do sezonu. Otrzyma szansę, by zaimponować Andoniemu Iraoli w momencie, gdy Liverpool poszukuje nowego trenera bramkarzy.

Xavi Valero zrezygnował ze swojego stanowiska, dlatego klub będzie musiał zatrudnić nowego szkoleniowca bramkarzy już po raz trzeci w ciągu trzech lat.

Jack Lusby

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę LFC.pl!

Komentarze (0)

Pozostałe aktualności