Już jutro na Old Trafford dojdzie do pojedynku dwóch najbardziej utytułowanych zespołów w Anglii. Przypomnijmy sobie 5 ostatnich starć tych zespołów na stadionie Manchesteru.

Manchester United 1:0 Liverpool

Puchar Ligi

Wrzesień 2013

David Moyes mógł odetchnąć z ulgą po tym, jak sędzia tego pojedynku obwieścił gwizdkiem koniec spotkania. Po bramce Javiera Hernándeza triumfowali gospodarze 1:0. III runda Pucharu Ligi skonfrontowała ze sobą odwiecznych wrogów. Hit nie zawiódł, będąc naszpikowany wieloma składnymi akcjami i podbramkowym ,,kotłem'' w obu szesnastkach. Nie brakowało akcji, ostrych starć, emocji.

Manchester United 2:1 Liverpool

Styczeń 2013

Debiutancki gol w Premier League autorstwa Daniela Sturridge'a w barwach the Reds nie wystarczył jego drużynie, której nie udało się wywieźć z Old Trafford choćby jednopunktowej ,,zdobyczy''. Czerwoni ulegli ostatecznie gospodarzom 1:2. Wcześniejsze bramki dla Diabłów były dziełem van Persiego i Evry.

Luty 2012

Liverpool rozczarował swoją postawą wszystkich fanów the Reds, ponieważ nie zaprezentował się z najlepszej strony na Old Trafford. Porażka w głównej mierze była skutkiem słabego początku drugiej połowy, kiedy Wayne Rooney dwukrotnie trafił do siatki Pepe Reiny. Honorowego jak się okazało gola dla Liverpoolu strzelił Suarez 10 minut przed końcem.

Styczeń 2011

FA Cup

Powrót Kenny'ego Dalglisha na stołek trenerski Liverpoolu zakończył się porażką i odpadnięciem z Pucharu Anglii. O wyniku zdecydował rzut karny dla United egzekwowany skutecznie już w 2 minucie rywalizacji przez Ryana Giggsa. Goście mieli utrudnione zadanie, gdyż w pierwszej połowie za czerwoną kartkę z boiska wyleciał Gerrard.

Manchester United 3:2 Liverpool

Wrzesień 2010

2 gole po stałych fragmentach gry strzelone przez Stevena Gerrarda na niewiele się zdały wobec fenomenalnej skuteczności Berbatova. Bułgarski napastnik skompletował hattricka, dzięki czemu Diabły mogły się cieszyć zwycięstwem nad odwiecznym rywalem.