05.05.2024
17:30

Osób online 1021

Rezerwy wracają na tarczy z Londynu

Drużyna U-21 Liverpoolu przegrała dzisiaj po raz drugi w tym roku kalendarzowym. Lepsza od Czerwonych okazała się jedenastka Fulham, która zwyciężyła 2:1 bardzo zacięte spotkanie na Craven Cottage.

Goście zaczęli intensywnie. Kristoffer Peterson zmusił do interwencji bramkarza Fulham, Maxa Oberschmidta. Zawodnik Liverpoolu przebiegł z piłką spory dystans i oddał mocny strzał z krawędzi pola karnego w czwartej minucie.

João Carlos Teixeira, grający jeszcze raz na boisku, na którym zaliczył debiut dla pierwszego zespołu w lutym, był kolejnym, który poddał umiejętności niemieckiego golkipera próbie. Portugalczyk doszedł do podania Sheyi Ojo i uderzył piłkę, która zatrzymała się na pięściach bramkarza the Cottagers.

Pomiędzy słupkami Liverpoolu stał Lawrence Vigouroux, który nieprzerwanie trenuje pod wodzą Aleksa Inglethorpe’a od czasów pobytu w Tottenhamie. Musiał się on wykazać, żeby obronić niskie uderzenie Ange-Freddy’ego Plumaina.

Bramkarz pokazał też swój refleks, gdy końcówkmi palców przeniósł piłkę nad poprzeczką po woleju Lyle’a Della Verde. Skrzydłowy wystawił później piłkę Joshowi Passleyowi na prawej stronie, ale boczny obrońca spudłował.

Nacisk gospodarzy przyniósł efekty w 33. minucie. Plumain doskoczył do podania Chrisa Davida i wykończył akcję, nie dając szans Vigouroux.

Podopieczni Inglethorpe’a rozpoczęli serię ataków po przerwie. Jordan Rossiter, który niedawno podpisał profesjonalny kontrakt z klubem, imponował grą w pomocy.

Mądre zagranie Camerona Brannagana pozwoliło Petersonowi na wyjście oko w oko z bramkarzem Fulham, ale Oberschmidt wyszedł zwycięsko z tego pojedynku.

Po wszystkim było już w 82. minucie spotkania rozgrywanego w zachodnim Londynie. Lasse Christensen zszedł do środka z prawej flanki i strzelił po ziemi w róg bramki. Tym samym zapewnił Fulham zwycięstwo

Jack Dunn wykorzystał rzut karny z czwartej minuty czasu podstawowego po upadku Rossitera w polu karnym the Cottagers. Było to małe pocieszenie. Sędzia mecz zakończył niemal chwilę po tym.

Zespół Liverpoolu: Vigouroux, Williams, Smith, Páez, Jones, Rossiter, Brannagan, Dunn, Ojo (Randall), Peterson, Teixeira (Maguire (Kent)). Niewykorzystane zmiany: Fulton, Baio.