PNE
Preston North End
Towarzyski
13.07.2025
16:00
LIV
Liverpool
 
Osób online 1670

Mignolet: Škrtel wnosi bardzo dużo


Simon Mignolet uważa, że Martin Škrtel, dzięki swoim umiejętnościom ofensywnym, wniósł naprawdę wiele do drużyny w tym sezonie. Środkowy obrońca the Reds ma na koncie już sześć goli – najwięcej ze wszystkich obrońców w historii Premier League.

Słowacki obrońca ma jeszcze szansę polepszyć swój dorobek bramkowy.

W wywiadzie dla oficjalnej strony bramkarz powiedział.

– Martin pokazuje przez cały sezon, że cały czas jest obecny w zespole. Nie chodzi tutaj tylko o defensywę, ale też ofensywę.

– Ważne jest to, że środkowy obrońca zdobywa gole głową przy paru okazjach. Jest to bardzo ważne. Jego gole pomogły nam w paru meczach.

Škrtel nie tylko z dobrej strony pokazał się w ofensywie. 29-letni piłkarz pokazywał imponującą formę w defensywie od początku sezonu.

– Martin jest silny i dobrze gra głową. W pojedynkach 1 na 1 trudno jest z nim wygrać.

– Jest bardzo doświadczonym piłkarzem, który gra już od bardzo dawna i zna się na tym, co robi.

Škrtel ma na koncie sześć goli, więc w szatni na pewno przekomarza się z kolegami w tym temacie.

Czy się chwalił?

– Nie całkiem. Jest bardzo zadowolony z każdego gola, którego zdobędzie. Pomaga w ten sposób drużynie, co jest najważniejsze. Kiedy zdobywa gola, a by możemy zainkasować 3 punkty, to na pewno jest wtedy z tego bardzo zadowolony.

Škrtel i Mignolet pomogli swojemu zespołowi zachować 3 czyste konta w 5 marcowych spotkaniach i Liverpool wylądował na pierwszym miejscu w tabeli.

Belgijski bramkarz stwierdził, że nie można chwalić indywidualności, ale całą drużynę.

– Nie chodzi tu o indywidualności. Razem pracujemy na to, abyśmy zachowywali czyste konta.

– Ciężko trenujemy podczas każdego sezonu, aby wszystko było poukładane.

Mignolet zaliczył ostatnie czyste konto w minionym spotkaniu z Tottenhamem Hotspur, które the Reds wygrali 4:0. W meczach ze Spurs bramkarz Liverpoolu nie napracował się zbytnio.

Jak Mignolet koncentruje siÄ™ podczas meczy?

– Kiedy pracujesz ciężko lub nie ma zbytnio roboty podczas spotkania to nie ma to żadnej różnicy. Zawsze trzeba dawać z siebie wszystko.

– Kiedy zostajesz wezwany do akcji, musisz być zawsze do niej przygotowany. Musisz skupić się na wykonywaniu swojej pracy.

Doceniasz naszÄ… pracÄ™? Postaw nam kawÄ™! Postaw kawÄ™ LFC.pl!

Komentarze (3)

mrskee 05.04.2014 11:47 #
Dobra robota z tlumaczeniem, ale Panie redaktorze meczy to koza! Kto jak kto, ale redaktorzy tak duzego serwisu powinni dbac o poprawnosc jezyka, aby potem cala rzesza userow tutaj nie 'meczala' ;) pzdr.
AirCanada 05.04.2014 12:49 #
mrskee -> Jedna i druga forma jest poprawna, chociaż sformułowanie 'meczy' jest czterokrotnie rzadziej używane od formy 'meczów'. Tak więc, wyrażenie 'meczy' nie jest niezgodna z systemem gramatycznym polszczyzny.
mrskee 05.04.2014 13:41 #
Tak, tak, wszystko sie zgadza, matury sie za "meczy" nie obleje, ale "meczow" jest forma schludniejsza i nie bez powodu czterokrotnie czesciej uzywana. Do tego nie powoduje skojazen z odglosami wydawanymi przez zwierzeta hodowlane ;)

Pozostałe aktualności