05.05.2024
17:30

Osób online 1245

Rezerwy wygrywają z Chelsea

Marc Pelosi powrócił do drużyny Liverpoolu U-21, która zbliżyła się do fazy play-off swoich rozgrywek poprzez pokonanie Chelsea 1:0 w poniedziałkowy wieczór. Siódmy gol w szóstym meczu Jacka Dunna wystarczył, żeby the Reds wygrali bitwę w paskudnych warunkach na stadionie Aldershot Town FC.

Powrót Pelosiego, który pauzował 14 miesięcy z powodu złamanej nogi, był dobrym impulsem dla reszty zespołu. Amerykanin wszedł na boisko w 76. minucie. Zastąpił zdobywcę bramki, Dunna, i zagrał pierwszy raz od lutego 2013 roku.

Goście byli blisko wczesnego objęcia prowadzenia. Rajd lewą stroną Kristoffera Petersona został zakończony niskio lecącym dośrodkowaniem do Dunna, który oddał strzał wprost w bramkarza Chelsea, Jamala Blackmana.

The Blues byli blisko zdobycia gola po składnej akcji, która zakończona została strzałem Charliego Musondy, ale interweniował Ryan Fulton.

W 16. minucie faulowany był João Carlos Teixeira i podyktowano rzut wolny. Skrzydłowy uderzał na bramkę, ale trafił w boczną siatkę.

Padał deszcz i żadna z drużyn nie mogła mówić o jakiejkolwiek dominacji.

W 23. minucie Adam Nditi oddał strzał, ale piłka odbiła się od Jordana Rossitera i wyszła na rzut rożny.

Dośrodkowywał zeń Baker i Fulton wypuścił futbolówkę z rąk, zanim została wybita.

Chwilę później podopieczni Inglethorpe’a prowadzili. Po znakomitym odbiorze Petersona w środku boiska, Connor Randall posłał piłkę do Dunna.

Za akcją nie nadążył stoper Alex Davey i Dunn spokojnie pokonał Blackmana.

Cztery minuty później Teixeira zagrywał ponownie do Dunna. Strzał z daleka przeleciał jednak nad poprzeczką.

Chwilę przed przerwą Teixeira był brutalnie faulowany przez Swifta. Numer 10 Chelsea otrzymał za przewinienie żółtą kartkę.

Na dwie minuty przed końcem pierwszej połowy, Lloyd Jones stracił piłkę na rzecz Islama Feruza przed polem karnym, ale napastnikowi nie udało się tego wykorzystać. Uderzył ponad bramką.

Druga połowa rozpoczęła się od ataków Czerwonych i po dwóch minutach Peterson otrzymał dobre podanie od Jonesa. Minimalnie chybił.

Niedługo później nadarzyła się następna okazja. Dunn odnalazł podaniem Petersona na prawej stronie. Szwed dośrodkował do Lusseya, ale jemu nie udało się wykorzystać szansy.

Teixeira był blisko podwyższenia prowadzenia przy okazji kolejnego stałego fragmentu w 51. minucie, ale jego strzał zatrzymał się na poprzeczce.

Pierwsza dobra okazja the Blues w drugiej połowie była udziałem rezerwowego, Aleksa Kiwomyi, bezpośrednio w polu karnym. Nie trafił jednak w światło bramki.

Liverpool znów mógł podwyższyć prowadzenie w 74. minucie. Dunn po raz kolejny odnalazł Petersona świetnym podaniem. Strzał z ostrego kąta obronił Blackman, a chwilę później Dunn miał swoją szansę.

Dwie minuty później na boisko wbiegł Pelosi i był blisko zdobycia bramki w 82. minucie.

Chwilę przed końcem piłkarze Chelsea domagali się karnego. Feruza faulował Jones, jednakże te sugestie zignorowano.

W doliczonym czasie problemy Fultonowi sprawił Feruz. Szkot nie złapał piłki za pierwszym razem, ale naprawił swój błąd.

Casey Palmer chciał pokonać golkipera strzałem lewą nogą, ale nie udała mu się ta sztuka.

Drużynie Inglethorpe’a udało się zaliczyć ważną wygraną, dzięki której młodzi najdują się na szczycie tabeli Premier League U-21. W następny poniedziałek mini-derby z Evertonem.

Skład Liverpoolu: Fulton; Randall, Smith, Páez, Jones, Williams, Peterson, Rossiter, Dunn (Pelosi 76.), Teixeira, Lussey (Brannagan 64.).

Niewykorzystani rezerwowi Maguire, Firth, Kent.