05.05.2024
17:30

Osób online 921

Oceny według LFC.pl

Zapraszamy do zapoznania się z ocenami serwisu za wczorajszy występ Liverpoolu w Madrycie. Podopieczni Brendana Rodgersa przegrali z dziesięciokrotnym zdobywcą Pucharu Europy 0:1.

Simon Mignolet 8 – Belg był pewny w swoim fachu między słupkami. Zaliczył kilka świetnych obron, utrzymujących Liverpool przy życiu, interweniując m.in przy strzałach Jamesa, Ronaldo czy Bale’a. Można jednak odnieść wrażenie, że jego preferencje do dryblingu z napastnikami drużyn przeciwnych, mogą wkrótce zakończyć się, jak w przypadku Artura Boruca w zeszłym sezonie.

Alberto Moreno 6,5 – Dobrze rozpoczął swoją karierę w Liverpoolu i mimo kilku błędów, wydaje się jednym z najbardziej obiecujących transferów Rodgersa. Grał mądrze, umiejętnie utrzymywał się przy piłce i jako jedyny spośród the Reds oddał celny strzał w kierunku bramki Casillasa.

Kolo Touré 8GRACZ MECZU – Iworyjczyk, który nie otrzymuje wielu szans na grę w tym sezonie, po raz kolejny nie zawiódł, gdy boss desygnował go do wyjściowej jedenastki. Był pewnym punktem zespołu, prawdziwym liderem defensywy. Kilkukrotnie świetnie blokował piłkę w polu karnym, a nawet pokusił się o niezły drybling w pierwszej połowie.

Martin Škrtel 7 – Zaliczył „wielbłąda” w pierwszej połowie, co mogło poskutkować bramką Cristiano Ronaldo, ale w końcowym rozrachunku Słowaka należy ocenić pozytywnie za występ na Santiago Bernabéu.

Javier Manquillo 6,5 – Hiszpan pokazuje swój potencjał, ale trzeba zadać sobie pytanie, czy będzie dla menadżera lepszym wyborem na prawej obronie, gdy z wypożyczenia powróci Andre Wisdom? Javi czasami zbyt łatwo traci koncentrację na boisku, aczkolwiek na spory plus trzeba ocenić jego zwycięskie pojedynki 1-1 z graczami Królewskich.

Lucas Leiva 7 – W ostatnim czasie nie ma łatwego życia w klubie i rzadko widzimy Brazylijczyka na boisku. Jego doświadczenie było widoczne zwłaszcza w początkowym etapie meczu, gdy zapewniał Liverpoolowi potrzebny spokój przy rozegraniu i wyprowadzaniu piłki.

Emre Can 6,5 – Na początku grał dość nerwowo i chaotycznie, ale z minuty na minuty nabierał pewności siebie. Kilkukrotnie udanie odbierał piłkę, ale nie ustrzegł się również strat. Został zmieniony przez Coutinho w drugiej połowie.

Joe Allen 6 – Walijczyk mógł nieco frustrować swoją postawą w Madrycie. Szczególnie przy okazji kontr i niewielu z akcji ofensywnych, gdzie nie mógł odnaleźć się z przodu. Jego bilans strat i odbiorów wyszedł mniej więcej na zero, jednakże trzeba przyznać, że od Joego oczekuje się więcej.

Adam Lallana 6,5 – Były piłkarz Southampton zaliczył lepszy występ w drugiej połowie, nabierając większej pewności w swoich poczynaniach.

Lazar Marković 5,5 – Ciężki start zalicza niezwykle utalentowany Serb w barwach Liverpoolu, gdy kibice ciągle przypominają o sumie oscylującej wokół 20 milionów funtów zapłaconych Benfice za ten transfer. Trudno było mu zdziałać coś indywidualnie w pierwszej połowie, próbował pojedynków szybkościowych z obrońcami Realu, lecz z marnym skutkiem. Zapisał na swoim koncie fajną akcję w drugiej połowie, gdy wyszedł z piłką z własnej połowy i dopiero faul Jamesa przerwał rajd 20-latka. Wciąż czekamy na więcej od Lazara.

Fabio Borini 6,5 – Mógł grać w barwach Sunderlandu czy QPR, lecz walczył o swoje na Anfield i poprowadził przednią formację Liverpoolu na Bernabéu. Miał naprawdę niewdzięczne zadanie, gdyż w zasadzie przez większość meczu był izolowany i odcięty od podań. Był ruchliwy, waleczny i zostawił dużo serca na boisku.

Raheem Sterling 6 – Zastąpił Markovicia i otrzymał szansę w ostatnich 20 minutach. Niewiele na dobrą sprawę zmienił w grze Liverpoolu.

Steven Gerrard 6 – Kapitan nie zainspirował zespołu do specjalnie odważniejszej gry, przy skromnym prowadzeniu Realu. Zbyt często starał się grać długimi piłkami do przodu.

Philippe Coutinho 6 – Wszedł do środka pola za Cana, ale podobnie jak Sterling miał tego dnia niewielki wpływ na poprawę jakości gry the Reds.