05.05.2024
17:30

Osób online 1268

Oceny według LFC.pl

Przedstawiamy Państwu oceny według LFC.pl za wczorajszy mecz na Liberty Stadium, w którym Liverpool okazał się minimalnie lepszy od gospodarzy, zwyciężając 1:0.

Simon Mignolet 8 – Belg pokazał klasę, zwłaszcza w pierwszej połowie, kiedy zachowywał zimną krew na przedpolu, pewnie interweniując, a także popisując się znakomitą robinsonadą przy strzale Sigurðssona. Można się przyczepić nieco do jego wybić piłki, ale nie wynikło z nich jakieś wielkie zagrożenie pod bramką the Reds.

Emre Can 6 – W pierwszej połowie miał nieco problemów w defensywie, wobec rywalizacji z Gomisem. Po przerwie zdecydowanie poprawniejszy w swoich poczynaniach.

Martin Škrtel 7 – Najpewniejszy punkt czerwonej defensywy. Znajdował się pod dużym ciśnieniem grających niekiedy mocnym pressingiem Łabędzi, ale poradził sobie doskonale.

Mamadou Sakho 6 – Po dłuższej przerwie spowodowanej kontuzją powrócił do wyjściowego składu i na początku widać było w jego grze sporą nerwowość przejawiającą się niedokładnością w grze i kilkoma innymi błędami. Kolejne minuty tego spotkania działały na korzyść Sakho.

Raheem Sterling 7 – Młody Anglik wykonał bardzo ciężką pracę na boisku. W odpowiednim momencie potrafił przyspieszyć grę, wywalczyć rzut wolny, czy skraść w ostatnim etapie meczu rywalom kilkanaście cennych dla Liverpoolu sekund.

Joe Allen 8GRACZ MECZU – Bardzo dobry występ Walijczyka. Znakomita celność podań na poziomie 90%, był najczęściej w posiadaniu piłki spośród pomocników Liverpoolu i wiedział, co z nią robić. Imponował spokojem i był prawdziwym dyrygentem the Reds w drugiej odsłonie.

Jordan Henderson 7 – Szczęśliwa bramka była zwieńczeniem jego pracy włożonej w to spotkanie. Zaczął mecz od „przywitania” się z Shelveyem w środku boiska, by za chwilę otrzymać żółty kartonik po faulu przy linii bocznej boiska.

Alberto Moreno 5 – Słabszy występ Hiszpana. Szarżował w ofensywie, ale brakowało dokładności przy ostatnim podaniu. W drugiej połowie zmieniony przez Gerrarda.

Philippe Coutinho 6,5 – Gra Brazylijczyka może bez fajerwerków, jednakże nie sposób pominąć ciężką pracę w pressingu, jaką na Liberty Stadium wykonał Cou. Mógł zaliczyć asystę, kiedy świetnym podaniem obsłużył Sturridge’a w samej końcówce meczu. Był też bliski bramki, kiedy celował w okienko z narożnika pola karnego i futbolówka minimalnie minęła poprzeczkę.

Adam Lallana 5,5 – Rozpoczął jako wing-back na prawej stronie, lecz zamienił się szybko rolami ze Sterlingiem. W pierwszej odsłonie próbował strzału na bramkę po zgraniu piłki przez Sturridge’a, jednak uderzył wprost w Fabiańskiego. Podobnie jak cały zespół poprawił osiągi w swojej grze po przerwie.

Daniel Sturridge 5 – Przeciętny występ reprezentanta Anglii. Długo nie mógł odnaleźć się na boisku. Po przerwie pojawiły się dużo lepsze przesłanki w jego grze.

Steven Gerrard 6,5 – Wypoczęty kapitan swoim wejściem na boisku pomógł Liverpoolowi odzyskać właściwy rytm w grze. Zaliczył kilka przechwytów i umiejętnie rozprowadzał futbolówkę.