LIV
Liverpool
Towarzyski
24.07.2024
05:30
BET
Real Betis
 
Osób online 488

Rodgers ma zadanie do wykonania


Bez wątpienia Brendan Rodgers wiedział co usłyszy na spotkaniu z prezesem Liverpoolu, Tomem Wernerem oraz prezydentem Fenway Sports Group, Mikiem Gordonem.

Jeden dwuwyrazowy zwrot określi czy Rodgers pozostanie na swoim stanowisku na dłużej. Dwa słowa, które determinują losy każdego menadżera Liverpoolu przez ostatnie dwie dekady.

Champions League.

Odkąd reorganizacja Pucharu Europy otworzyła bramy do bogactwa, kwalifikacja do tych rozgrywek stała się minimum przyzwoitości dla każdego klubu z ambicjami.

Jak ostatnimi czasy przekonał się Liverpool, wypadnięcie z walki o Ligę Mistrzów sprawia, że klub przestaje się liczyć. I staje się obietem drwin.

Prezydent Lyonu, Jean-Michael Aulas, zapytany w zeszłym tygodniu o doniesienia łączące the Reds z ich napastnikiem, Alexandrem Lacazette, powiedział:

- Liverpool do nas nie dzwonił, zresztą w jakich europejskich pucharach oni grają?

Bycie lekceważonym przez klub, który w całej swojej historii ledwo cztery razy zdołał awansować do ćwierćfinału tych rozgrywek (w porównaniu do Liverpoolu, który zdobył to trofeum pięciokrotnie) jest czymś, co każdemu kibicowi the Reds działa na nerwy.

Podobnie jest z FSG. Chcą być traktowani poważnie jako właściciele klubu a najlepszym na to sposobem jest regularna gra w Lidze Mistrzów.

Jak przewidywano, nie było chęci zmiany menadżera mimo rozczarowującego sezonu.

FSG nie może sobie jednak pozwolić na brak reakcji. Rodgers musiał więc zaakceptować zwolnienie członków sztabu, Colina Pascoe i Mike'a Marsha, których odejście osłabia pozycję północnoirlandzkiego szkoleniowca, zwłaszcza jeśli właściciele sami zdecydują się na wybór ich następców.

Jedną z ciekawszych decyzji podjętych na spotkaniu był brak oceny dotychczasowej polityki transferowej klubu.

To jeszcze bardziej zwiększa presję na Rodgersie. Najwyraźniej odpowiedzialnością za nieudane transfery sprzed roku obarcza się menadżera Liverpoolu. FSG zdaje się mówić: "my się ze swoich zadań wywiązaliśmy, to ty wybrałeś złych zawodników".

Bardzo możliwe, że sytuacja jest nieco bardziej skomplikowana a niesławny komitet transferowy zaciemnia obraz i nie daje jednoznacznej odpowiedzi na pytanie kto co robi w procesie rekrutacji. Wiadome jest jednak, że kolejny sezon bez awansu do Ligi Mistrzów nie zostanie zaakceptowany.

Z nową trybuną główną na Anfield, której ukończenie planowane jest na początek sezonu 2016/17, intencje FSG co do inwestowania w klub są jasne. Amerykańska grupa inwestycyjna zamierza je zaprezentować w blasku reflektorów, przed kamerami elitarnych, europejskich rozgrywek.

Jeśli tak się nie stanie, Rodgers najprawdopodobniej usłyszy inny dwuwyrazowy zwrot na koniec przyszłego sezonu.

Ian Doyle

Francja czy Belgia? Kto jest Twoim faworytem rywalizacji, do której dojdzie dziś w Paryżu? Zobacz najlepsze z możliwych kursy na OddsRing i zgarnij pewną pulę!

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę LFC.pl!

Komentarze (1)

redhuman 07.06.2015 21:57 #
Jeśli właściciele sami wybiorą Rodgersowi asystentów, by osłabić jego pozycję, to będą odpowiedzialni za wielkie gówno tutaj. Nie ma nic gorszego niż podrzucać menedżerowi z góry ludzi, których on sam nie wybiera. Zamiast brendolenia będą mieli brendolenie, kwas i niezdrową rywalizację.

Pozostałe aktualności

Obecna sytuacja Fabiana Mrozka  (0)
23.06.2024 17:00, Wiktoria18, thisisanfield.com
Morton rozchwytywany przez inne kluby  (0)
23.06.2024 14:57, Margro1399, thisisanfield.com
Szoboszlai nie trenował przed meczem ze Szkocją  (0)
23.06.2024 14:27, Bartolino, thisisanfield.com
Euro 2024: Diogo Jota w 1/8 finału  (0)
23.06.2024 12:23, Bajer_LFC98, liverpoolfc.com
Gakpo pokazuje swoją jakość na lewym skrzydle  (3)
22.06.2024 20:07, B9K, thisisanfield.com
Niepewna przyszłość Tsimikasa  (3)
22.06.2024 18:35, Vladyslav_1906, thisisanfield.com
AFCON a najbardziej intensywny miesiąc ligowy  (1)
22.06.2024 18:33, Wiktoria18, thisisanfield.com
Van Dijk i Koeman krytykują Taylora i Atwella  (0)
22.06.2024 18:14, A_Sieruga, thisisanfield.com