WHU – LFC: Ostatnich 5 meczów

Już za kilka godzin na murawę Upton Park wybiegną jedenastki West Hamu i Liverpoolu. Przypomnijmy sobie pięć ostatnich konfrontacji tych ekip na stadionie w Londynie.

West Ham 3:1 Liverpool

Wrzesień 2014

Liverpool bardzo źle rozpoczął to spotkanie i już po 10 minutach miał dwubramkową stratę do świetnie dysponowanych gospodarzy. Trafienie Sterlinga w 26. minucie poprawiło nieco nastroje, ale the Reds nie potrafili doprowadzić do wyrównania, co gorsza, ich nadzieje definitywnie prysły tuż przed końcem konfrontacji, kiedy Amalfitano strzelił 3 gola dla Młotów, pieczętując ich wygraną.

West Ham 1:2 Liverpool

Kwiecień 2014

Liverpoolczycy po okropnych męczarniach zdołali zdobyć Upton Park po dwóch pewnie wyegzekwowanych rzutach karnych przez Stevena Gerrarda. Sporego pecha w tym spotkaniu miał Luis Suarez, który trafił w słupek i poprzeczkę.

West Ham 2:3 Liverpool

Grudzień 2012

Samobójcze trafienie Jamesa Collinsa zapewniło zwycięstwo ekipie Brendana Rodgersa. Kibice Liverpoolu z tego spotkania zapamiętają niewątpliwie przepięknego gola Glena Johnsona, który z 18 metrów przymierzył w samo okienko bramki Jaaskelainena.

Luty 2011

Bramki Scotta Parkera oraz Demby Ba dały komfortowe prowadzenie Młotom do przerwy, a the Reds odzyskali nadzieję po trafieniu Glena Johnsona w 83 minucie. Nie trwała jednak długo, gdyż zmiennik Carlton Cole dobił Czerwonych kilka minut przed końcem spotkania golem na 3:1.

Wrzesień 2009

Dwie bramki Fernando Torresa i jedna Dirka Kuyta zapewniły Liverpoolowi zwycięstwo. Hiszpan zdobywając przesądzającą o wyniku bramkę uderzeniem głową zaliczył piąte trafienie w sezonie. The Hammers jeszcze przed przerwą dwukrotnie odrabiały straty, jednak po trzecim ciosie nie byli w stanie podnieść się z kolan.