05.05.2024
17:30

Osób online 628

2:2 do przerwy

Mamy wielką przyjemność oglądania obu zespołów na Anfield. Mecz toczy się w szybkim tempie i obie drużyny walczą o wygranie tego pojedynku. Liverpool dwukrotnie wychodził na prowadzenie po golach Roberto Firmino, ale za każdym razem goście doprowadzali do wyrównania.

Zaraz po rozpoczęciu spotkania Liverpool zepchnął gości głębokiej defensywy. Atak pozycyjny przyniósł efekt w postaci bramki Roberto Firmino w 10. minucie. Najpierw Petr Cech sparował strzał Emre Cana, ale dobitki Brazylijczyka nie był już w stanie obronić.

Do tego momentu Arsenal nawet raz nie zagroził defensywie the Reds, ale już 4 minuty po stracie bramki świetne podanie Joela Campbella wykorzystał Aaron Ramsey.

Podopieczni Jürgena Kloppa nie czekali z założonymi rękami i od razu wznowili swoje ofensywne działania. W 19. minucie udało się przejąć piłkę pod polem karnym rywali i Firmino soczystym strzałem w okienko po raz drugi tego dnia pokonał bramkarza the Gunners.

Już 6 minut później zrobiło się 2:2 za sprawą rzutu rożnego wykonywanego przez Aarona Ramseya. Mamadou Sakho nie upilnował Oliviera Giroud i ten lekko trącił piłkę do bramki.

Do przerwy wynik nie uległ zmianie chociaż okazje miała zarówno jedna jak i druga drużyna. Już za chwilę początek drugiej części meczu!