17:30

Osób online 827

Hummels: Utrzemy Kloppowi nosa

Niemiecki obrońca chce, aby podczas wyczekiwanego, ćwierćfinałowego pojedynku Ligi Europy pomiędzy Liverpoolem, a Borussią Dortmund jego zespół wyprowadził z równowagi Jürgena Kloppa.

Hummels rozegrał pierwsze 45 minut podczas towarzyskiego meczu z Anglią rozgrywanego na Olympic Stadium w Berlinie. Podopieczni Joachima Löwa prowadzili do przerwy 1:0.

Kapitan Dortmundu został zastąpiony przez Jonathana Taha. W drugiej połowie Niemcy strzelili bramkę na 2:0, jednakże nie powstrzymało to Anglików, którzy zaliczyli znakomity powrót i ostatecznie wygrali 3:2.

28-latek uważa, że dwumecz pomiędzy byłym i obecnym klubem niemieckiego szkoleniowca będzie najbardziej ekscytującym z ćwierćfinałów, a Borussia zrobi wszystko, aby utrzeć nosa Kloppowi.

Za wszelką cenę musimy pokonać zespół Jürgena – powiedział Mats dla ZDF.

- Z pewnością zostanie gorąco przywitany, a po 90 minutach pożegnany, jednakże nie chcemy dawać mu wielu powodów do radości.

- Atmosfera wokół meczu jest nieustannie podsycana przez media. Ponowne spotkanie się z byłym szkoleniowcem będzie dla nas czymś niesamowitym. Przed nami niezwykłe widowisko, również na poziomie emocjonalnym.

- Nie chciałbym więcej o tym mówić. Tuż po losowaniu powiedziałem, że nie możemy doczekać się tego starcia.

W mediach krążą pogłoski o ewentualnych przenosinach Hummelsa do Liverpoolu w letnim okienku transferowym. The Reds pozyskali już jednego z zawodników Bundesligi – Joela Matipa z Schalke.

Biorąc pod uwagę poprzednie transfery i decyzje właścicieli klubu – FSG, 28-latek byłby jednym z najstarszych nabytków.

Już 7 kwietnia Liverpool przyjedzie do Westfalenstadion, aby rozegrać pierwszy pojedynek z Borussią Dortmund, a tydzień później rozegrany zostanie rewanż na Anfield.