05.05.2024
17:30

Osób online 832

Dublet Origiego, zwycięstwo 4:1!

Liverpool pewnie pokonał swoich dzisiejszych rywali na Anfield 4:1. Po wyrównanej pierwszej połowie i skromnym prowadzeniu, the Reds kontrolowali drugą odsłonę meczu i zasłużenie zwyciężyli Stoke City. Bohaterem meczu został wprowadzony po przerwie Divock Origi.

W przerwie boisko opuścił Sheyi Ojo, a w jego miejsce pojawił się właśnie Origi. Młody Belg nie kazał nam długo czekać na bramkę, ponieważ już po 5 minutach świetnym strzałem głową wykorzystał dośrodkowanie Jamesa Milnera.

W 64. minucie po indywidualnej akcji Origi ustalił wynik meczu na 4:1. Popędził lewą stroną, minął Bardsleya i centrostrzałem umieścił piłkę przy słupku bramki rywali.

W międzyczasie dobre okazje mieli Roberto Firmino dla Liverpoolu i Geoff Cameron dla Stoke. W pierwszym przypadku Pieters wybijając piłkę nabił Brazylijczyka przez co futbolówka o mało nie wpadła do pustej bramki. W drugim - po stałym fragmencie gry Amerykanin główką próbował przelobować Mignoleta, ale Belg popisał się świetną interwencją.

Jeszcze jedną dobrą okazję miał również Divock Origi, ale jego strzał głową minął bramkę rywali.

Drugą połowę the Reds kontrolowali aż do końcowego gwizdka, a Stoke dochodziło do głosu tylko po stałych fragmentach gry.

Już wkrótce pomeczowe statystyki, oceny i wypowiedzi trenerów.

Komentarze (29)

kosciak 10.04.2016 18:50 #
Niech Klopp da zaskakujący skład na Borussie i będzie dobrze :)
redhuman 10.04.2016 18:52 #
Bardzo przyjemny mecz, dobrze się oglądało, ze spokojem wreszcie. Ciekawe akcje, obserwowanie Origiego i Stu w ataku to bajka. Do tego wynik bardzo zadowalający, good job, Liverpool!
kubaburza 10.04.2016 18:52 #
W drugiej połowie Divock strzelił dwa gole i wiedział belg że to co zrobił było dobre i cieszyło to Divocka :D
Grafito 10.04.2016 18:52 #
Sturridge - super
Origi - majstersztyk
Benteke - jak zwykle chujowo.
damiand 10.04.2016 18:52 #
Liczyłem na rewanż za ostatni mecz poprzedniego sezonu...
guzio112 10.04.2016 18:52 #
Brawo Origi!!!
guzio112 10.04.2016 18:53 #
Ale brameczka na konto Lovrena, zdecydowanie...
aro8 10.04.2016 18:54 #
No nieźle. Rezerwy lgrają lepiej od pierwszego skłądu.
AirCanada 10.04.2016 18:54 #
Origi naprawdę będzie kozaczek za kilka/kilkanaście miesięcy. Niech się rozwija i pracuje pod wodzą Kloppa, słucha uważnie menadżera i ciężko trenuje, a z pewnością stanie się postrachem bramkarzy na Wyspach i Europie. Ma chłop 'papiery' na wielkie granie. Podoba mi się jego postawa na boisku, nie odpuszcza, świetnie się zastawia, wygrywa pojedynki fizyczne. Jest materiał na topowego snajpera w Premier League!

A co do samego meczu to najważniejsze były wiadomo 3 pkt + dużym plusem odpoczynek kilku ważnych zawodników. Dwóch młodych otrzymało szanse i trzeba przyznać, że ją wykorzystało. Chętnie bym jeszcze Ojo i Stewarta w tym sezonie w Premier League zobaczył.
damiand 10.04.2016 18:56 #
Grafito
Benteke to nie mógł patrzeć jak Origi gra i wyszedł przed końcem meczu.
reddsPL 10.04.2016 18:56 #
O® igi!!!!!!

Drugim najlepszym zawodnikiem w naszej drużynie był dla mnie dzisiaj Kevin Stewart.

#LFC! #YNWA!
HyppiaYNWA 10.04.2016 18:56 #
mi to podobał się występ Stewarta, śmiało mogę powiedzieć Stewart>Lucas, what else brawo Origi Ty dziku!!
Robertos 10.04.2016 18:57 #
Brawo Jurgen, brawo młodzież, brawo reszta składu.
zacny18 10.04.2016 18:58 #
jak będziemy grać tak co mecz to jeszcze dotrzemy do Top 4 :P super mecz oby tak dalej LFC YNWA 1892
koka 10.04.2016 18:58 #
Profesor Stewart <3
Radbug 10.04.2016 18:58 #
Panowie szybko-podpowiedzcie mi kogo krytykować i hejtować bo Lovren nie grał a Moreno strzelił bramkę i asystował?
zwolo17 10.04.2016 18:58 #
Nikt nie mówi o Allenie a ten wykonał zajebistą robotę !
Walczył jak nikt inny no może tak jak Milner :D ale ten to jest rasowy dzik.
reddsPL 10.04.2016 19:00 #

kulsky 10.04.2016 19:05 #
Nie zeby cos, ale Stoke mialo taki recznik na bramce, ze to poezja.
tragikomix 10.04.2016 19:15 #
Zero efektu braku Hendersona. Tak jak mowilem, nie ma roznicy czy gra czy nie gra. Lfc bardzo ladna gra. Reka Kloppa juz bardzo widoczna po naszej grze. Nadchodzacy sezon napawa mnie wielkim optymizmem. Ten niestety raczej juz stracony (puchary)
silver7 10.04.2016 19:22 #
No Henderson, no problem.
mayro78 10.04.2016 19:33 #
Kolejny mecz z Milnerem, którego nie przegrywamy. Dokłada 2 asysty jest wszędzie. Emeryt, który zawstydza nasza młodzież. Brawo James, brawo Allen
LFCTheRedss 10.04.2016 19:36 #
Tak dla przypomnienia @Szop Stewart to Defensywny Pomocnik czyli to co od zawodnika na tej pozycji się wymaga dziś wykonał w 100% - czyli odbiory, przechwyty, podania też nieźle. Nie rozumiem czego można oczekiwać więcej od niego?
Sherwood97 10.04.2016 19:44 #
świetny mecz,ale Ojo pomimo świetnej asysty nie może grać w pierwszym składzie,wiele strat po indywidualnych akcjach
Emel76 10.04.2016 21:04 #