05.05.2024
17:30

Osób online 962

Oceny według LFC.pl

Liverpool w doliczonym czasie gry nadział się na kontrę, przez co z Hiszpanii wywozi wynik, który w roli faworyta do awansu do finału Ligi Europy stawia Villarreal. Poniżej oceny za pierwszy mecz półfinałowy.

WYJŚCIOWA XI:

Simon Mignolet - 7 - To nie był wieczór pełen pracy dla Belga, ale w odróżnieniu od meczu z Newcastle, tym razem stanął na wysokości zadania. W końcówce spotkania w dobrym stylu obronił sam na sam z Bakambu, czym odroczył na chwilę wyrok wydany przez Adriana w doliczonym czasie gry.

Nathaniel Clyne - 7 - Dobry i pewny w defensywie. Anglik przyzwyczaił nas do stabilnej formy i tym razem był pewnym punktem zespołu.

Dejan Lovren – 6,5 - W pierwszej połowie źle się ustawił do podania z bocznego sektora do Bakambu, po czym Villarreal skonstruował akcję, po której oddał jedyny celny strzał w przed przerwą. Przy straconym golu podobnie jak jego koledzy niewiele zrobił, by zapobiec utracie bramki.

Kolo Touré – 7 - Przez cały mecz grał dobrze, właściwie się ustawiał i kasował wiele ataków gospodarzy, ale niestety zawiódł w końcówce, gdy podczas kontry obrócił się przez złe ramię, przez co uciekł mu Suarez, którego już nie potrafił dogonić.

Alberto Moreno - 7 - Energiczny występ Hiszpana. W doliczonym czasie gry popisał się kilkudziesięciometrowym rajdem, zakończonym niecelnym strzałem, bo na lepsze wykończenie zabrakło już sił. Chwilę później dał urwać się Adrianowi przy bramce.

Joe Allen - 7 - PIŁKARZ MECZU - Tym razem w ważnym meczu Klopp dał mu wreszcie szansę gry od początku spotkania. Walijczyk był ważną postacią w środku pola, przyspieszał grę Liverpoolu zagraniami na jeden-dwa kontakty, dwukrotnie odebrał piłkę rywalom i zaliczył trzy przechwyty. Niestety zmarnował też dogodną sytuację z pola karnego na początku spotkania.

Lucas Leiva – 7 - Zaliczył wpadkę na początku meczu, gdy po jego próbie odbioru piłka trafiła do przeciwnika ustawionego w polu karnym. Przy bramce też mógł się bardziej wykazać. Przez cały mecz jednak dobrze czytał grę, zaliczył cztery odbiory i siedem przechwytów, a jego braki w dynamice nie były wyeksponowane.

James Milner - 6 - Dośrodkowywał aż osiem razy, co nie było dobrym pomysłem na ten mecz i nie sprawdzało się tak, jak w poprzednich grach. Żadna z jego wrzutek nie była dokładna. Zagrał jedno dobre podanie do Firmino, którego strzał zmusił Asenjo do interwencji.

Philippe Coutinho - 6 - Z powodów zdrowotnych zagrał tylko w pierwszej połowie. Przeciętny występ z trzema strzałami, które nawet nie zmusiły bramkarza gospodarzy do interwencji.

Adam Lallana - 5,5 - Na początku spotkania po jego dośrodkowaniu odbita od rywala piłka trafiła do Allena, który miał dobrą okazję. Jednak później nie potrafił wpływać na grę, miał dużo strat i zepsutych zagrań, a po jednym z nich Villarreal ruszył z bramkową kontrą.

Roberto Firmino – 6,5 - Dobrze zakładał pressing i odcinał środkowych pomocników od podań środkowych obrońców. Zaliczył aż trzy odbiory i przechwyt. Ładnie wykreował sobie miejsce w sytuacji strzeleckiej, po której Asenjo sparował jego strzał na słupek.

REZERWOWI:

Jordon Ibe – 4,5 - Zmienił w przerwie meczu Coutinho i rywal oraz stawka trochę go przerosły. Grał przy linii bocznej, za którą stał Klopp, od którego nasłuchał się trochę krytyki za brak myślenia na boisku. Nie zrobił niczego konstruktywnego, a w końcówce spotkania stratą piłki na własnej połowie sprokurował setkę Bakambu.

Christian Benteke – bez oceny - Powrót Belga po kontuzji, wszedł tuż przed upływem regulaminowego czasu gry.