WOL
Wolverhampton Wanderers

Osób online 1017

Benteke debiutuje, Belgia wygrywa

W swoim drugim meczu na Euro reprezentacja Belgii pokonała Irlandię 3:0, zachowując szanse na wyjście z grupy. Kibice Liverpoolu od 82. minuty mogli oglądać w akcji Christiana Benteke, który jako jedyny z trójki liverpoolczyków pojawił się dziś na boisku.

Benteke zmienił w końcówce strzelca dwóch bramek, Romelu Lukaku, natomiast Simon Mignolet i Divock Origi spędzili całe spotkanie na ławce rezerwowych.

Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem, lecz już zaledwie trzy minuty po wznowieniu gry Belgowie mogli cieszyć się z pierwszego gola na turnieju. Golkipera Irlandczyków pokonał Lukaku, popisując się strzałem zza pola karnego.

Belgowie poszli za ciosem i już po kilkunastu minutach prowadzenie celną główką podwyższył Axel Witsel. W 70. minucie ponownie dał o sobie znać napastnik Evertonu, który przypieczętował wygraną.

Bohatera „Czerwonych Diabłów" zastąpił następnie Benteke, dla którego był to debiut na rozgrywanym we Francji turnieju.

Wygrana wyraźnie podbudowała Belgów, którzy zaliczyli nieudany start na mistrzostwach, ulegając w pierwszym spotkaniu Włochom. W środę w Nicei w swoim ostatnim meczu w grupie E zmierzą się ze Szwecją.