13.05.2024
21:00

Osób online 1237

Gerrard: Wygraliśmy dla Ronniego

Steven Gerrard otrzymał nagrodę dla najlepszego zawodnika meczu i zadedykował dzisiejsze zwycięstwo 4:3 przeciwko Legendom Realu Madryt zmarłemu Ronniemu Moranowi.

Zanim rozpoczęło się spotkanie odbyła się minutowa owacja w wykonaniu 53 tysięcy ludzi ku czci zmarłego Ronniego Morana.

- To bardzo trudne dla wszystkich piłkarzy Liverpoolu, tych obecnych i tych byłych, oraz dla kibiców - powiedział Steven Gerrard.

- W imieniu wszystkich w klubie chciałbym powiedzieć, że stoimy murem za rodziną Ronniego i miejmy nadzieję, że dzisiejsze zwycięstwo trochę ich rozweseli.

Gerrard, który odszedł na emeryturę w listopadzie, rozruszał dzisiaj widownię fantastycznym występem. Trzydziestosześcioletni pomocnik stworzył okazję do zdobycia bramki dla Michaela Owena, a kolejną trafienie dołożył John Aldridge.

Gerrard wywalczył również rzut karny, który na bramkę zamienił Robbie Fowler, oraz wpisał się na listę strzelców w swoim własnym stylu.

W profesjonalny sposób skontrolował dośrodkowanie Jasona McAteera, a następnie klasowym wolejem posłał piłkę do siatki przed the Kop.

- Piłkarze tacy, jak Aldo, Rushie i Fowler byli moimi bohaterami, gdy dorastałem, dlatego byłem zdesperowany, aby zapewnić im kilka asyst.

- W dzisiejszym meczu chodziło o dobrą zabawę i chciałbym podziękować wszystkim związanym z Realem Madryt i wszystkim kibicom za przybycie i wsparcie Fundacji.