CHE
Chelsea
Premier League
04.05.2025
17:30
LIV
Liverpool
 
Osób online 1860

Wyjazd kadry U-19 do Bazylei


Steven Gerrard i Alex Inglethorpe w najbliższy weekend zabiorą drużynę U-19 na przedsezonowy turniej w Bazylei. Trener kadry U-18 dołączy do dyrektora Akademii w podróży do Szwajcarii, gdzie zawodnicy zmierzą się z wymagającymi przeciwnikami.

Oprócz gospodarzy z FC Aesch młodzi gracze The Reds podejmą młodzieżowe drużyny SV Hamburg, FC Basel oraz Olympiakosu.

- Wszystko zależy od chłopaków. Mamy turniej w Bazylei, do rozegrania są na pewno trzy mecze, mamy nadzieję, że uda się dojść do półfinału i finału i rozegrać 4 lub 5 spotkań. Ale to nie jest w tej chwili ważne - powiedział Gerrard w wywiadzie dla oficjalnej strony klubu.

- Najważniejsze jest to, żeby przygotować fizycznie zawodników do sezonu trwającego dziewięć miesięcy.

- Oczywiście wszyscy nastawiamy się pozytywnie, reprezentujemy te barwy i w każdym meczu, nieważne czy to mecz towarzyski, przygotowania przedsezonowe czy turniej, zawsze wychodzimy głodni zwycięstwa.

- Do Bazylei zabieramy mocną grupę zawodników.

Wielu zawodników, którzy polecą do Szwajcarii, było w zeszłym tygodniu w Budapeszcie, gdzie kadry U-18 i U-23 odbywały obóz przygotowawczy.

Gerrard wypowiedział się też na temat swojej dotychczasowej pracy jako trener zespołu U-18 i stwierdził, że jest bardzo zadowolony z nowej roli.

- Bardzo mi się to podoba. Dało mi to przedsmak tego, czego mogę się spodziewać po drużynie na przestrzeni sezonu.

- Jeśli zawodnicy najbliższych dziewięciu miesięcy będą dawać z siebie tyle, ile dali przez ostatnie dwa tygodnie, to będzie nie tylko przyjemna kampania, ale mam nadzieję, że uda nam się osiągnąć jakieś sukcesy. Będziemy też pomagać chłopakom w rozwoju indywidualnym, jak również drużynie, by stała się jak najlepsza z biegiem czasu.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę LFC.pl!

Komentarze (0)

Pozostałe aktualności

Aldridge: Trent musi podjąć decyzję  (0)
30.04.2025 12:45, Vladyslav_1906, Liverpool Echo
Crouch: Niech powalczą o Isaka!  (8)
30.04.2025 10:38, AirCanada, liverpool.com
Kulisy meczu ze Spurs - wideo  (0)
30.04.2025 10:36, Piotrek, liverpoolfc.com
Elliott: Mógłbym tu grać do końca kariery  (6)
30.04.2025 08:43, AirCanada, Liverpool Echo
Salah, umowa LFC z Google Pixel i selfie  (1)
29.04.2025 23:18, Kubahos, The Athletic
Alisson o zdobyciu mistrzostwa w barwach LFC  (0)
29.04.2025 19:30, Mdk66, thisisanfield.com
Gakpo może zostać ukarany przez FA  (23)
29.04.2025 18:16, Wiktoria18, The Athletic