13.05.2024
21:00

Osób online 1128

LFC - Everton: Statystyki

Oficjalna strona internetowa klubu przygotowała zbiór najciekawszych statystyk przed zbliżającymi się derbami Merseyside. Spotkanie z Evertonem rozpocznie się już dzisiaj o godz. 15:15 na Anfield.

W poprzednim sezonie po raz piętnasty Liverpool wygrał obydwa mecze ligowe z Evertonem. W erze Premier League dublet zwycięstw nad miejscowym rywalem udało uzyskać się sześciokrotnie.

Jedną z wygranych w sezonie 2016-2017 udało uzyskać się dzięki bramce Sadio Mane w 94. minucie meczu na Goodison Park (1:0). Był to czwarty przypadek w erze Premier League, w którym the Reds wygrywają derby Merseyside dzięki bramce w 90. minucie lub doliczonym czasie gry.

Dzisiejszy mecz będzie 197 spotkaniem ligowym między tymi drużynami. The Reds wygrali 76 z nich, natomiast the Blues triumfowali 57 razy. Co ciekawe są to najczęściej rozgrywane derby w historii ligi angielskiej.

Najwyższe domowe zwycięstwo w derbach z Evertonem udało się odnieść we wrześniu 1935 roku, gdy the Reds pokonali swoich rywali aż 6:0.

Aż dwudziestu siedmiu graczy w historii derbów Merseyside obejrzało czerwone kartki. Przedwcześnie z boiska sędziowie do tej pory wyrzucali 9 zawodników z Liverpoolu i 18 z Evertonu.

Jeśli Liverpool uniknie dzisiaj porażki, to wyrówna klubowy rekord, który dotyczy 15 meczów derbowych z rzędu bez porażki we wszystkich rozgrywkach. Ostatni raz udało się tego dokonać w latach 1972-1978.

Jeśli Sadio Mane strzeli dzisiaj gola, to stanie się pierwszym zawodnikiem Liverpoolu od czasów Robbiego Fowlera, który trafiał do siatki w trzech meczach derbowych z rzędu. Senegalczyk ma również szanse, żeby stać się pierwszym zawodnikiem w historii klubu, któremu udało się strzelić bramkę w swoich trzech pierwszych spotkaniach z Evertonem.

Georginio Wijnaldum może rozegrać dzisiaj 50. mecz ligowy dla Liverpoolu.

Mohamed Salah strzelił osiem bramek w ostatnich siedmiu meczach ligowych i ma obecnie 12 goli w samej Premier League. Od kiedy Luis Suarez opuścił klub, to żadnemu z zawodników Liverpoolu nie udało się zdobyć więcej niż 13 goli w sezonie ligowym.

Emre Can może dzisiaj rozegrać 150. mecz dla Liverpoolu w lidze i pucharach. Niemiec dołączył do the Reds w 2014 roku.

Ostatnia wygrana the The Toffees na Anfield miała miejsce we wrześniu 1999 roku, gdy jedynego gola w meczu już w 4. minucie zdobył Kevin Campbell.