13.05.2024
21:00

Osób online 1148

Gini: Pierwsza połowa była nudna

Georgino Wijnaldum pochwalił reakcję drużyny po tym jak zdemolowali Swansea City 5:0 podczas Boxing Day po sztywnej i nudnej pierwszej połowie na Anfield.

The Reds wyszli na jednobramkowe prowadzenie za sprawą Philippe’a Coutinho. Z takim dorobkiem zeszli do szatni na przerwę.

W drugiej odsłonie dwukrotnie do bramki trafił Roberto Firmino, Trent Alexander-Arnold oraz Alex Oxlade-Chamberlain.

Wijnaldum nie chował zadowolenia wobec reakcji drużyny, która pokazała się z lepszej strony po słabej pierwszej połowie.

- Myślę, że nasza gra w drugiej połowie to świetna reakcja na słabą postawę w pierwszych 45 minutach. Wówczas gra była trochę sztywna.

- Mieliśmy szczęście, że zdobyliśmy gola, ponieważ przytrafiły nam się sytuacje, w których kreowaliśmy szanse i nie wykorzystywaliśmy ich.

- Na drugą połowę wyszliśmy zmotywowani i mocniej skoncentrowani. Wszystko poszło zgodnie z planem, stworzyliśmy sobie okazje i wykorzystaliśmy je. Odnosząc wysokie zwycięstwo.

Wijnaldum również pochwalił młodego strzelca – Alexandra-Arnolda, który strzelił po raz pierwszy w Premier League.

- To wyjątkowe kiedy zawodnik wyszkolony w Akademii dostaje swoją szanse i ją wykorzystuje.

- Zawsze stara się wyciągnąć wnioski ze swoich gier i poprawiać. Wszyscy byliśmy bardzo szczęśliwi, że zdobył bramkę.

W sobotę przed podopiecznymi Kloppa kolejne starcie w Premier League. Rywalem będzie Leicester City, który zawita na Anfield.

Wijnaldum przyznaje, że większość graczy daje z siebie wszystko na treningach i cieszy się na myśl o wyzwaniu, którym jest regeneracja w krótkim czasie pomiędzy meczami.

- To świetne kiedy przed tobą jest wiele spotkań. Oczywiście to trudne grać przy dużej intensywności spotkań kiedy czas na regenerację jest trudny.

- Uważam jednak, że dla piłkarza to idealne kiedy może więcej trenować i więcej grać.