05.05.2024
17:30

Osób online 1366

Pep: Dwumecz się nie skończył

Pep Guardiola uważa, że Manchester City wciąż może awansować do półfinału Champions League, mimo porażki w pierwszej konfrontacji 0:3 na Anfield. Trzy bramki stracone w pierwszej połowie na Anfield przez lidera Premier League zadecydowały o bolesnej porażce Obywateli.

Mimo przewagi City po przerwie, goście nie byli w stanie strzelić chociażby jednego gola, który mógłby być niezwykle istotny w kontekście rewanżu.

- Absolutnie wierzę, że możemy odmienić losy dwumeczu i awansować dalej. Mamy przed sobą 90 minut rewanżu. Wierzę w tych chłopaków, pokazali już mnóstwo dobrych momentów w tym sezonie - powiedział Katalończyk.

- Oczywiście będzie to bardzo trudne, gdyż zagramy przeciwko świetnej drużynie. W zasadzie nikt już nie wierzy, że zdołamy awansować do półfinału, poza nami.

- Cóż, przegraliśmy 0:3, lecz czy przyjechaliśmy tu wystraszeni? Zdecydowanie nie. Utraciliśmy kontrolę gry przez 15-20 minut pierwszej połowy, z czego narodziły się nasze późniejsze problemy. Z mojego punktu widzenia, jeśli chodzi o pozostałą część meczu, zagraliśmy naprawdę dobrze.

- Na Anfield nigdy nie gra się łatwo. W drugiej połowie przejęliśmy pełną kontrolę. Ciężko było nam tworzyć sytuacje bramkowe. Liverpool bronił się bardzo głęboko i był świetnie zorganizowany - podsumował.

Komentarze (14)

Paulie 05.04.2018 09:54 #
Ma rację, to nie koniec. Widzieliśmy już większe come-backi. Oby tylko napierali za tydzień i nie robili obrony Częstochowy.
rumpek 05.04.2018 10:18 #
Jedna bramka dla Nas zalatwi mecz.
kubaburza 05.04.2018 10:25 #
Powiedzial tez ze trafilismy gola ze spalonego.. o ile lubie Guardiole to obwinianie sędziego za taką żenade w wykonaniu swojego zespolu .. oczywiscie maja caly mecz na odrobienie strat, dlatego licze ze wbijemy im szybko bramke zeby zabrac im chęci do gry ;)
roberthum 05.04.2018 10:35 #
W sumie Guardiola powiedział prawdę. W sytuacji po której zdobyliśmy bramkę na 1:0 Salah był na spalonym. Minimalnym, ale jednak. U nas też na stronie psioczy się na arbitrów nierzadko pomijając żenadę jaką graliśmy.

Sam mecz w naszym wykonaniu miał dwa oblicza. W pierwszej połowie byliśmy fenomenalni i chyba nie byłoby drużyny, która mogłaby nas powstrzymać. W drugiej głębokie cofnięcie się do obrony i nasz atak nie istniał. Dobrze, że cała ofensywa City cierpiała na impotencję, bo w przeciwnym razie jednego gola zaaplikowaliby nam na pewno.

Mam nadzieję, że za tydzień będzie spokojny mecz w LM i nie będziemy drżeć do końcowego gwizdka o awans do półfinału
paranormalnY 05.04.2018 10:36 #
Mają przed sobą całe 90 min - to doskonała okazja na jakiś celny strzał...
Wojteklfc92 05.04.2018 10:52 #
Był chyba minimalny spalony przy pierwszej bramce i zdaje się, że nie było spalonego przy nieuznanej bramce City (chociaż nie widziałem dokałdnej powtórki), ale to były sytuacje na milimetry. Raz w sezonie jak nas sędziowie nie dojebią tylko na naszą korzyść zinterpretują sytuację SPORNĄ to się należy!
Maurycy93 05.04.2018 11:20 #
'utracilismy kontrolę gry przez 15-20 minut...' Wg Guardioli kontrola meczu polega na wymienianiu piłki między zawodnikami do znudzenia, patrząc z tego punktu widzenia to faktycznie kontrolowali mecz, ale prawda jest taka, że w pierwszej połowie zrobili tyle na ile im Liverpool pozwolił. W drugiej połowie faktycznie zagraliśmy zdecydowanie defensywniej (czasami trochę chaotycznie), ale przełożyło się to na pół sytuacji City. Mówienie, że mieli pełną kontrolę to lekka przesada.
Mateo33 05.04.2018 11:21 #
My potrafiliśmy strzelić 3 gole w 30 min, oni będą mieć na to 90 min, to jest ogromna ilość czasu. Trzeba ten nasz optymizm trochę ukrócić, bo jeśli to ManC awansuje dalej to oni będą mieć jeszcze większą bekę z nas jak my teraz z nich! Na rewanż trzeba wyjść jak na finał, jakby po pierwszym meczu było 0:0 i to wynik rewanżu decydował o wszystkim! Bo w przeciwnym razie już nie raz football pokazywał (Liverpool najlepszym przykładem), że scenariusz lubi się zmieniać w kilka sekund!
Bengaloe 05.04.2018 11:26 #
Jestem ogromnie ciekaw jak zagramy we wtorek na Etihad. Tylko świetna gra City w połączeniu z naszym słabym meczem może odebrać nam półfinał LM, więc wszystko w naszych rękach i nogach.

Zastanawiam się, jaki skład wybierze Klopp na derby z Evertonem, bo jeśli ta sama jedenastka ma zagrać 3 bardzo intensywne mecze w ciągu 6 dni to mam obawy o kilka spraw: czy wystarczy nam sił na ofensywną grę w rewanżu z City, czy wszyscy nasi zawodnicy wytrzymają to kondycyjnie i mięśniowo, zwłaszcza że szeroką ławką i licznymi zmiennikami jakoś bardzo nie grzeszymy.

Mimo tego wierzę, że na Goodison z rozpędu wygramy, a z City wykorzystamy zaliczkę i zameldujemy się w najlepszej czwórce w Europie, czyli tam, gdzie nasze stałe miejsce. :)

YNWA
AirCanada 05.04.2018 11:30 #
Bengaloe -> Ciekawe co z Salahem, moim zdaniem to jest jakaś pierdoła (mam nadzieję), ale na Everton obowiązkowo Egipcjanin ławka, podobnie dałbym Firmino odpocząć. Ings i Solanke w pierwszym składzie na derby. Niech się chłopaki pokażą!
onlyYNWA 05.04.2018 11:47 #
Hendo odpaa w rewanżu, więc 1 pewniaka na City mamy, Mane z Fitmino do 60 minuty też powinni pograć nie wiecęj, w lidze tam walczymy o duże cele więc ja bym "ogórków" nie wystawiał
Szpieg 05.04.2018 11:55 #
roberthum - no tak, bo Ty uważasz, że drugie 45 minut powinniśmy grać na tym samym poziomie pressingu i to by było według Ciebie słuszne - dlatego to Klopp jest trenerem i on zdecydował, ze jednak nie - i dobrze zrobił bo gdybyśmy zagrali bardziej ofensywnie to mogliby nam z 2 przyłożyć zanim byśmy do 90 minuty dobili, a lepszy wynik 3:0 niż 4:2 czy 4:3.
roberthum 05.04.2018 12:31 #
Naprawdę jest dużo miejsca na coś pomiędzy ultraofensywą a chaotycznym zamknięciem się we własnym polu karnym. Jeśli tego nie ogarniasz to nie mój problem
Gruberoo 05.04.2018 12:38 #
Na Everton może moreno na lewe skrzydło??

Gakpo: Nie takiego wyniku oczekiwaliśmy  (0)
27.04.2024 16:33, Loku64, Liverpoolfc.com
27.04.2024 16:19, Zalewsky, SofaScore