05.05.2024
17:30

Osób online 1171

Ox: Ćwiczyłem to w Melwood!

Ciężka praca w Melwood stoi za wybornym strzałem z dystansu Alexa Oxlade-Chamberlaina w meczu przeciwko Manchesterowi City. Numer 21 kropnął z około 20 metrów na bramkę przed the Kop, podwyższając prowadzenie przed upływem 20 minuty środowego ćwierćfinału Ligi Mistrzów.

Chwilę później, Sadio Mane dołożył kolejną bramkę, po której ogłuszające przez cały mecz trybuny na Anfield niemal eksplodowały, a the Reds przed wtorkowym rewanżem na Etihad mają trzy gole zaliczki.

Oxlade-Chamberlain pokonał bramkarza City również w poprzednim meczu przeciwko drużynie Pepa Guardioli, wygranym 4:3 w styczniu.

Pomocnik wyjaśnił, że od pewnego czasu trenuje strzały z dystansu na treningach.

- Możliwe, lecz te strzały nie wpadały zbyt często! – odparł Ox na pytanie, czy kiedyś udał mu się lepszy strzał.

- Oczywiście, to był dobry strzał. Otworzyła się przestrzeń, a ja ćwiczyłem ten element i staram się to częściej wykorzystywać, więc teraz sam sobie udowodniłem, że chyba warto.

Wspominając fantastyczny występ z pierwszej połowy, gdy zaledwie 18 minut oddzielało otwierającego gola Mohameda Salaha i bramkę Mane, reprezentant Anglii stwierdził, że wyjątkowa atmosfera i mocne wejście w mecz były kluczowe.

- Oczywiście, że to był dobry start i 3:0 do przerwy to wyborny wynik – stwierdził.

- Wiedzieliśmy, że musimy zacząć mocno i szybko, lecz z taką publicznością nie było to trudne. Ta atmosfera… Nawet w trakcie rozgrzewki, fani byli nieprawdopodobni.

- Dało to kopa i jestem pewien, że innym też, było to widać. Myślę, że wygraliśmy mecz w pierwszej połowie, a w drugiej musieliśmy po prostu dobrze bronić.

Następne wyzwanie stoi przed the Reds już za 3 dni, gdy pojadą na Goodison Park, by rozegrać trzecie derby Merseyside w tym sezonie.

Ox kontynuował – Cieszymy się tym, co się stało, lecz już myślimy o kolejnym spotkaniu.

- To następny bardzo ważny mecz. Derby są równie istotne, co inne kluczowe mecze sezonu i my o tym wiemy.

- Znów wrzucimy wyższy bieg jak tylko wejdziemy na boisko treningowe, a potem liczyć będą się jedynie trzy punkty - zakończył.